Dzisiaj jest 21 Lutego 2019, Czwartek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

PE o lekach generycznych

21 lutego 2019
Komisja prawna Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za zniesieniem pięcioletniego okresu ochronnego na produkcję leków generycznych przeznaczonych na rynki pozaunijne.

Poznań Główny bardziej dostępny

21 lutego 2019
Dodatkowy peron i połączenie przejściem podziemnym stacji z dworcem PKS – tak zmieni się stacja Poznań Główny. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pozwoli na sprawną obsługę większej liczby pociągów. Lepsza będzie komunikacja na jednym z największych węzłów kolejowych w Polsce. Podpisano umowę za ponad 97 mln zł netto.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

21 lutego 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Milion na wsparcie niepełnosprawnych

20 lutego 2019
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Centralny Instytut Ochrony Pracy przygotowują nowy system wsparcia dla firm zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Konin ma ogród sensoryczny

20 lutego 2019
W konińskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym otwarto ogród sensoryczny. Jest to jeden z czterech takich obiektów w Polsce.

Czy grozi ci ślepota śnieżna?

19 lutego 2019
Zima kojarzy nam się z okresem, w którym pada śnieg i brakuje słońca. Czy wiesz, że to właśnie o tej porze roku promienie słoneczne mogą stanowić dla naszych oczu największe zagrożenie? Czy powinniśmy obawiać się ślepoty śnieżnej? Odpowiada Małgorzata Leszczyńska, optyk i optometrysta oraz ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

Warmia i Mazury bardziej dostępne

19 lutego 2019
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują Krajowy Program Kolejowy, którego pierwsze efekty widać także w województwie warmińsko-mazurskim. Podróżni korzystają z pierwszych zmodernizowanych i wygodnych peronów, a pociągi sprawnie jeżdżą po nowych torach. Roboty się nie kończą, a w przygotowaniu są kolejne trasy w województwie, m.in. Szczytno – Ełk czy Olsztynek – Działdowo.