Dzisiaj jest 22 Października 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Skuteczna ochrona antybakteryjna

22 października 2019
Rynek produktów antybakteryjnych do rąk stale rośnie. Ten trend nie powinien nikogo dziwić. Od wielu lat podnosi się świadomość istniejących zagrożeń związanych z infekcjami przenoszonymi poprzez ręce. W podróży, w szkole, w pracy, gdy dostęp do bieżącej wody i mydła jest ograniczony, wiele osób chętnie sięga po żele antybakteryjne. Czy jednak te popularne środki to skuteczne rozwiązanie?

Otyłość kosztuje Polskę 10 mld zł rocznie

22 października 2019
Choroby będące powikłaniem otyłości – czyli schorzenia układu krążenia i ruchu oraz nowotwory - pochłaniają 10 mld zł rocznie z budżetu NFZ i ZUS – powiedział PAP Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Według niego do tej kwoty należałoby doliczyć jeszcze koszty ponoszone przez pracodawców.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

22 października 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Jak się leczą 30-latkowie?

21 października 2019
30-latkowie to grupa najczęściej korzystająca ze zwolnień lekarskich. Wśród specjalistów, do których chodzą najwięcej, są ginekolog, dermatolog, ortopeda oraz endokrynolog. Swój stan zdrowia sprawdzają regularnie. Badania laboratoryjne stanowią ponad połowę świadczeń medycznych, z których korzystają.

Kalendarz, który pomaga

21 października 2019
Zapominam, boję się, nie wiem jak – tak kobiety tłumaczą fakt, że nie wykonują regularnie samobadania piersi. Tymczasem wszystko, co musimy zrobić, to pamiętać, aby w odpowiednim momencie cyklu poświęcić dosłownie 5 minut na wykonanie kilku prostych ruchów oraz obserwację. O tym, jak ważne jest wczesne wykrywanie raka piersi, rozmawiali eksperci, pacjenci i ambasadorzy kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”, podczas spotkania zorganizowanego z okazji premiery charytatywnego kalendarza „Power of Community 2020”.

Profilaktyka zdrowia pracowników

18 października 2019
16 mld zł rocznie przeznacza sektor publiczny i prywatny na zasiłki chorobowe; 83 mld zł traci PKB na absencji pracowników. Odpowiednia profilaktyka zdrowia może przynieść oszczędności liczone w miliardach złotych – podkreślali eksperci podczas Kongresu 590.

Na lotnisko w Pyrzowicach bez barier

18 października 2019
Do lotniska w Pyrzowicach dojedziemy koleją z Tarnowskich Gór lub z Zawiercia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują nowe połączenie, dzięki któremu podróżni szybko i sprawnie dojadą do portu lotniczego „Katowice Airport”. Wartość inwestycji to ponad 740 mln zł, współfinansowana w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.