Dzisiaj jest 19 Czerwca 2019, Środa, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Osoba starsza w domu seniora

19 czerwca 2019
Dla rodziny moment, w którym nie jest już w stanie opiekować się bliskim, jest bardzo trudny. Nie ma znaczenia, czy powodem jest odległość dzieląca członków rodziny, czy stan zdrowia starszej osoby. Decyzja o zaufaniu innym i powierzeniu im opieki nad bliskim nigdy nie jest łatwa.

Chcemy kupować leki krajowe

19 czerwca 2019
Coraz więcej Polaków obawia się braku leków w aptekach, a wśród obawiających się aż 74 proc. doświadczyło takiej sytuacji – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego w kwietniu br. Dlatego zaczynamy postrzegać produkcję leków w kraju jako gwarancję bezpieczeństwa zdrowotnego – tak uważa 73 proc. badanych.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

19 czerwca 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Czy „light” to naprawdę „light”?

18 czerwca 2019
W sklepach i supermarketach mnóstwo miejsca zajmują produkty typu light. Lekkie majonezy, które ponoć nie tuczą, fit pleśniowe sery o obniżonej zawartości tłuszczu czy „zdrowe”, czekoladowe płatki śniadaniowe – taki przekaz sprawia, że sięgamy po to bezkarnie. Czy faktycznie light to lekkie produkty wspomagające proces odchudzania?

Toucan Eye dla niewidomych nagrodzone

18 czerwca 2019
Toucan Eye – innowacyjne urządzenie dedykowane osobom z dysfunkcją wzroku – otrzymało Nagrodę Związku Banków Polskich i Fundacji „Promyk Słońca”. Uroczyste wręczenie wyróżnienia nastąpiło podczas XIV Kongresu Gospodarki Elektronicznej w Warszawie.

Stacja Krzeszowice bardziej dostępna

18 czerwca 2019
W Krzeszowicach podróżni korzystają z nowego peronu. Pociągi jadą nowymi torami. To kolejny etap prac i efekty modernizacji linii E30, z Krakowa w kierunku Katowic, za niemal 2 mld zł. Projekt współfinansowany z instrumentu Unii Europejskiej CEF „Łącząc Europę” realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Ach śpij kochanie ... a będziesz fit

17 czerwca 2019
Otyłość dziecięca to niewątpliwie jedna z poważniejszych chorób cywilizacyjnych. Obciążenie genetyczne, brak ruchu, siedzący tryb życia, śmieciowe, fastfoodowe jedzenie popijane hektolitrami słodzonych napoi – to najczęściej wymieniane przyczyny nadwagi najmłodszych. Niewiele osób zalicza do tego grona brak zdrowego snu. A to wielki błąd.