Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2019, Niedziela, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Naturalny izotonik

17 sierpnia 2019
Napoje izotoniczne, czyli tak zwane izotoniki są najlepszym sposobem, aby w upalnie dni uzupełnić niedobór płynów oraz składników mineralnych. Są to napoje, których stężenie jest takie samo, jak stężenie płynów ustrojowych w organizmie. Dzięki czemu bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm. Poza wodą, zawierają również składniki mineralne, witaminy i węglowodany.

Jak przygotować rower na wyprawę

17 sierpnia 2019
W okresie letnim, kiedy dni są dłuższe i słoneczne a nawierzchnie dróg suche i lepiej oznakowane, na ulice małych i większych aglomeracji miejskich wyjeżdża tysiące rowerzystów. Jedni dojeżdżają swoimi jednośladami do pracy, inni wykorzystują rowery do jazdy rekreacyjnej w pojedynkę lub w towarzystwie najbliższych. Jak przygotować rower na dłuższą wyprawę? Podpowiadamy…

REKLAMA | Uczelnia bez barier

17 sierpnia 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Rusza program „Dostępny lekarz”

16 sierpnia 2019
Częstochowa chce przyciągnąć lekarzy stypendiami, refundacją kosztów kursów specjalizacyjnych czy dofinansowaniem do wynajmu mieszkania z zasobów ZGM TBS. Do 6 września potrwa nabór studentek i studentów medycyny zainteresowanych miejskim stypendium.

Poprawa dostępności w Wielkopolsce

16 sierpnia 2019
Blisko 3,8 mln złotych trafią z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do powiatów i miast województwa wielkopolskiego. Środki przekazane w ramach podpisanych umów pozwolą między innymi zwiększyć dostęp do rehabilitacji zawodowej i społecznej. Powstanie nowy warsztat terapii zajęciowej w Lesznie. A niepełnosprawni będą mogli korzystać z 32 mikrobusów specjalnie dostosowanych do ich potrzeb.

Ponad 67 mld zł trafiło do rodzin

14 sierpnia 2019
Gminy zgodnie z przeznaczeniem wykorzystywały środki przyznane na realizację programu „Rodzina 500 plus”. Weryfikowały wnioski i wydawały decyzje oraz realizowały wypłaty terminowo. Problemem była obsługa wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego, jeżeli osoba składająca wniosek lub członek rodziny w nim wskazany przebywa poza granicami kraju. Ich rozpatrzenie może trwać nawet ponad dziewięć miesięcy. Zajmowali się tym marszałkowie województw, a od początku 2018 r., wraz z ponad 100 tys. zaległych spraw, przejęli to wojewodowie.

Dofinansowanie na wózki elektryczne

14 sierpnia 2019
Do 10 tys. złotych dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym będą mogły otrzymać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych osoby z dysfunkcją narządu ruchu. Przewidywane wydatki na ten cel wyniosą w 2019 roku około 20 mln zł.