Dzisiaj jest 4 Sierpnia 2021, Środa, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

COVID-19: Nowe rekomendacje dla szkół

04 sierpnia 2021
Szczepienie dla pracowników szkół i uczniów w określonych grupach wiekowych, dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki i wietrzenie – to główne rekomendacje zawarte w wytycznych sanitarnych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujących od 1 września 2021 roku.

Refundacja wyrobów medycznych

04 sierpnia 2021
System refundacyjny wyrobów medycznych powstał w 2011 roku i obejmuje wiele sprawdzonych rozwiązań wykorzystywanych również w innych krajach, ale w kilku miejscach zupełnie nie przystaje do obecnego kształtu rynku. Jednym z nich jest obszar opatrunków specjalistycznych, w którym pacjenci cierpiący na rany przewlekłe mogą być ze względów finansowych zmuszeni do korzystania z najtańszych, często przestarzałych rozwiązań lub są w ogóle pozbawieni wsparcia państwa, co w skrajnych przypadkach może skończyć się amputacją kończyny.

Nowy sprzęt dla szpitala w Otwocku

04 sierpnia 2021
Dzięki prawie 5 mln zł dotacji z Funduszu Sprawiedliwości Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy w Otwocku zakupił m.in. innowacyjny system diagnostyki obrazowej, który – dzięki wielokrotnie mniejszej dawce promieniowania – jest bezpieczniejszy dla pacjentów niż tradycyjne zdjęcia rentgenowskie. Nowoczesne urządzenie zostało dziś uroczyście oddane do użytku.

Smartfon dla osoby niepełnosprawnej

04 sierpnia 2021
Jakie standardy powinien spełniać smartfon mający sprawdzić się w użytkowaniu przez osoby niepełnosprawne? Przede wszystkim musi być wygodny w obsłudze i wyposażony w praktyczne aplikacje, dostosowane do potrzeb użytkownika. Takie, z których można korzystać szybko i w każdej chwili, samodzielnie.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

04 sierpnia 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

04 sierpnia 2021
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Rak nie cofa się w pandemii

03 sierpnia 2021
Najnowsze badania dowodzą, że pandemia koronawirusa wstrzymała profilaktykę chorób onkologicznych. Prawie połowa pacjentów trafiła lub trafi na pierwsze wizyty do onkologa, chirurga onkologicznego lub radioterapeuty później niż powinna. Tymczasem, prognozuje się, że liczba zgonów z powodu chorób nowotworowych może wzrosnąć – w związku z epidemią COVID-19 – nawet o 20 proc. Równolegle rośnie liczba onkologicznych operacji w asyście robota da Vinci. Od początku pandemii liczba takich zabiegów wzrosła o 51 proc.