Dzisiaj jest 19 Grudnia 2018, Środa, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Dlaczego nie możemy pić mleka?

19 grudnia 2018
Wiele osób każdy swój poranek rozpoczyna od wypicia kawy z mlekiem czy zjedzenia owsianki. Niestety mleko, a dokładniej zawarty w nim cukier – laktoza, często jest przyczyną występowania nietolerancji pokarmowej, która powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: biegunki, wzdęcia czy bóle brzucha. Czym dokładnie jest nietolerancja laktozy, jakie są jej objawy i czy można ją wyleczyć – na te pytania odpowiada lek. med. specjalista chorób wewnętrznych Barbara Mazińska.

Przystanek Olsztyn Dajtki bez barier

19 grudnia 2018
W województwie warmińsko-mazurskim w 2018 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowały 12 przystanków. Podróżni korzystają z nowego przystanku Olsztyn Dajtki. Jest dobra obsługa m.in. dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

19 grudnia 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Nowy prezes Polskiej Ligi Walki z Rakiem

18 grudnia 2018
Nowym prezesem Polskiej Ligi Walki z Rakiem został prof. Jacek Jassem, dotychczasowy członek zarządu Ligii, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – poinformowała Liga w przesłanym PAP komunikacie.

Integracja, rehabilitacja i sport

18 grudnia 2018
Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 w Bydgoszczy powstanie sala sportowa z funkcją rehabilitacyjną. W nowym obiekcie organizowane będą zajęcia wychowania fizycznego i rehabilitacyjne. Prace budowlane po podpisaniu umowy zajmą około jednego roku.

Wsparcie dla rodziców dzieci z mutyzmem

18 grudnia 2018
W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie powstała grupa wsparcia dla rodziców dzieci z mutyzmem wybiórczym. Zajęcia organizowane będą raz w miesiącu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Mieszkanie przyjazne dla seniora

17 grudnia 2018
Jesień życia nie musi wiązać się z przeprowadzką do domu opieki. Po dostosowaniu mieszkania do potrzeb osób starszych, mogą one długo cieszyć się samodzielnością we własnych czterech kątach. I to nawet pomimo niepełnej sprawności.