Dzisiaj jest 29 Marca 2020, Niedziela, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Poruszający spot o potrzebach opiekunów

30 marca 2020
Opiekunowie i ich bliscy, którzy osobiście przekonali się, jak dużym wyzwaniem jest skuteczne wsparcie opiekuna osoby chorej, postanowili podzielić się swoim doświadczeniem. W spocie zatytułowanym #PowiedzJak zachęcają do szczerej rozmowy z najbliższymi na temat wzajemnych potrzeb w sytuacji choroby. Spot inauguruje piątą edycję kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”.

Fabryka Wody w Szczecinie bez barier

30 marca 2020
W Szczecinie powstanie wielofunkcyjny park wodny. Do dyspozycji miłośników sportów wodnych oddane zostaną: nowoczesna hala basenowa, kręgielnia, siłownia i edukatorium. Obiekt, który będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ma zostać otwarty w 2022 roku.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

30 marca 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

180 milionów złotych na laptopy od rządu

28 marca 2020
Od 1 kwietnia samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze na sprzęt do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli. Do podziału jest 180 mln zł; wkład własny nie jest potrzebny. Chodzi o pieniądze na laptopy, tablety – a jeśli jest taka potrzeba – także na mobilny dostęp do internetu.

Rehabilitacja online

28 marca 2020
Fundacja Avalon w ramach akcji #zostanwdomu organizuje na swoich kanałach social mediowych cykl zajęć rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami. Chętni mogą też skorzystać z online’owych treningów kondycyjno-siłowych prowadzonych przez zawodników rugby na wózkach oraz ambasadorów projektu Avalon EXTREME. Wszystkie oferowane przez fundację aktywności można znaleźć pod hasztagiem #aktywnizavalon lub po prostu na fanpage-ach Fundacji.

Troska o oczy w czasach kwarantanny

28 marca 2020
W XXI wieku nasze oczy nie mają lekko. Szczególnie teraz, gdy większość z nas ze względu na walkę z koronawirusem ogranicza wyjścia z domu do minimum, wiele czasu spędzamy przed ekranem komputera czy telewizora. Jak teraz wygląda codzienność większości Polaków i jak ich oczy radzą sobie z jeszcze intensywniejszym korzystaniem z urządzeń cyfrowych? Co możemy zrobić, by dać oczom chwilę wytchnienia?

Kolejna partia alkoholu do dezynfekcji

28 marca 2020
Ponad 400 litrów alkoholu z nielegalnej produkcji trafiło do kaliskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Powstaną z niego preparaty dezynfekujące. Alkohol przekazała Krajowa Administracja Skarbowa.