Dzisiaj jest 23 Października 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Czy prezbiopia jest chorobą?

22 października 2018
Niestety trzeba jasno powiedzieć, że prezbiopia jest nieunikniona i wcześniej czy później jej objawy pojawią się u każdego z nas. Nie jest to jednak choroba, a nieuchronny proces wynikający z fizjologii i efekt naturalnych zmian zachodzących w narządzie wzroku. Z badań wynika, że 98 proc. Polaków po czterdziestce ma problemy ze wzrokiem polegające na znacznym pogorszeniu ostrości widzenia. Aż 94 proc. badanych stwierdziło, że musi odsuwać tekst od oczu, żeby go przeczytać, ponieważ z bliska widzi rozmazane i nieczytelne litery*. Dlaczego tak się dzieje?

Polacy przekazali 761,3 mln zł OPP

22 października 2018
Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotyczącą 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych przekazywanego organizacjom pożytku publicznego (OPP) w roku 2018 z rozliczenia za rok 2017. Wynika z niej, że 14,1 mln podatników wsparło OPP kwotą 761,3 mln zł. W roku 2004, kiedy inicjatywa startowała, było to 80 tys. osób, a darowizny wyniosły 10,4 mln.

Łódź Kaliska – Zduńska Wola bez barier

22 października 2018
Na stacji Zduńska Wola trwa przebudowa peronów w ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rewitalizacji trasy do Łodzi Kaliskiej. Na odcinku Łask – Zduńska Wola postępuje wymiana torów i sieci trakcyjnej. Efektem będzie lepsza obsługa pasażerów, wzrost bezpieczeństwa oraz możliwość szybszej jazdy pociągów. Wartość inwestycji wynosi ponad 290 mln zł.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

22 października 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

REKLAMA | Zbuduj dom z Grupą PSB!

22 października 2018
Osobom przygotowującym się do realizacji jednego z największych i trudniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych Grupa PSB przygotowała filmy pokazujące poszczególne fazy budowy.

Co wpływa na wygląd naszej blizny?

20 października 2018
Wielkość blizny, jej kształt i powierzchnia zależy od rodzaju urazu lub wykonanego zabiegu chirurgicznego, a także od naturalnych predyspozycji organizmu. U jednych osób rana goi się bardzo szybko, pozostawiając praktycznie niewielki ślad, u innych natomiast pojawiają się powikłania, w wyniku których blizna staje się rozległa i trudna do ukrycia. Dodatkowo wszelkie stany zapalne, będące skutkiem niewłaściwej pielęgnacji, także wpływają na końcowy efekt zagojenia się uszkodzonego miejsca, a w efekcie finalny kształt i strukturę blizny.

Stacja Nowy Dwór Mazowiecki bez barier

20 października 2018
Lepszy dostęp do pociągów i możliwość obsługi dłuższych składów – to efekty zaplanowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji na stacji Nowy Dwór Mazowiecki. Po pracach perony będą dłuższe, dzięki czemu zatrzyma się przy nich każdy pociąg.