Dzisiaj jest 6 Lipca 2020, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Będą testy dla pracowników sezonowych

Dodano: 23 maja 2020

Dobra wiadomość dla rolników legalnie zatrudniających cudzoziemców! Za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Źródło: www.centrumprasowe.pap.pl

Jak podkreślił szef resortu bardzo dobra współpraca wszystkich ministrów oraz silne wsparcie Prezydenta Andrzeja Dudy skutkują korzystnymi rozwiązaniami dla rolników.

„Po informacjach przekazanych wspólnie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg mamy kolejne dobre rozwiązania” – dodał minister.

Minister zwrócił uwagę, że nie ma już żadnych przeszkód w zatrudnianiu cudzoziemców przy tegorocznych zbiorach. Podkreślił jednocześnie, że to co korzystne dla rolników, jest też korzystne dla nas wszystkich.

„Ta pomoc oznacza w konsekwencji zebranie wszystkich plonów dzięki czemu unikniemy wysokich cen owoców i warzyw, a to odczuje w portfelu każdy konsument” – powiedział minister i dodał – „tak wygląda państwo realne, a nie teoretyczne”.

kom/ mom/Czytaj również