Dzisiaj jest 22 Października 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

Bez barier do Ustki

Dodano: 22 czerwca 2019

Wróciły kolejowe wakacyjne połączenia do Ustki. Codziennie na trasie będzie kilkanaście składów. Podróżni zyskują, po pracach PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., lepszy dostęp do kolei i wygodniejsze, wyższe perony w Ustce, Gałęzinowie, Strzelinku i Charnowie Słupskim.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały kolejową trasę ze Słupska do Ustki. Gotowy jest nowy peron na stacji Ustka. Zmodernizowany obiekt jest wyższy, co ułatwi wsiadanie do pociągów. Wyremontowana została zabytkowa wiata. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie zapewniają bezpieczne poruszanie się po peronach także po zmroku.

Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się przygotowano wygodne dojścia. W kolejnym etapie prac, dostępność na peron z pobliskiego wiaduktu zapewnią windy. Dla podróżnych przygotowano również lepszy standard podróży na a przystankach w Gałęzinowie, Strzelinku i Charnowie Słupskim.

Zadanie na linii Słupsk – Ustka, będzie kontynuowane. Wykonawca pracuje na stacji, m.in. na drugim peronie. Budowany jest nowy tor do przystanku Ustka Uroczysko. Prace nie będą wpływały na ruch wakacyjnych składów. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca br.Czytaj również