Dzisiaj jest 4 Sierpnia 2021, Środa, imieniny obchodzą:

KULINARIA RSS

Majowe śledziowe przekąski

03 maja 2019
Śledzie warto jeść przy każdej okazji! To przecież ryby morskie, które dostarczają nam jodu. Są również dobrym źródłem witamin A i D oraz witamin z grupy B. A że przy okazji posiłki ze śledzi mogą być pyszne to nie warto się zastanawiać – na majowe pikniki wybierajmy rybne, śledziowe przekąski.

Awokado zapiekane z tuńczykiem

26 kwietnia 2018
Smacznie i Zdrowo! Danie w 5 minut! Zaskocz swoich bliskich lub zaproszonych gości. Przygotuj Awokado zapiekane z tuńczykiem i Aldamerem.

Pachnąca wegańska grochówka

26 kwietnia 2018
Grochówka to zupa znana już w staropolskiej kuchni – sycąca i przyrządzana z łatwo dostępnych składników, przede wszystkim ziemniaków i grochu. Pojawia się wersji jarskiej i z bogatą, mięsną wkładką. Nieodmiennie kojarzy się z kuchnią wojskową oraz treściwym daniem podawanym podczas imprez plenerowych. Z powodzeniem może zastąpić dwudaniowy obiad. Warto często uwzględniać ją w menu, ponieważ groch jest źródłem białka i zapewnia długotrwałe uczucie sytości.

Zapiekane kluski śląskie

26 kwietnia 2018
Kluski śląskie to tradycyjne danie kuchni śląskiej mocno zakorzenione w naszej polskiej kulinarnej tradycji. Inne mniej popularne nazwy klusek śląskich to kluski białe, biołe, guminowe, gumione, kartofelmelklezy i gumiklyjzy. Kluski śląskie podawane są najczęściej jako dodatek do pieczonych dań mięsnych z sosem, doskonale smakują z gulaszem, karczkiem w sosie własnym lub mięsną roladą.