Dzisiaj jest 4 Sierpnia 2021, Środa, imieniny obchodzą:

Komunalne mieszkania bez barier

Dodano: 21 czerwca 2021

W Słupsku powstanie ponad 50 mieszkań komunalnych, o wysokim standardzie. Każdy lokal będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycje zostaną sfinansowane ze środków z Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Słupska na lata 2017-2025+.

 

Plan inwestycji jest już przygotowany. Przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Płowieckiej powstaną dwa budynki mieszkalne, a na samej Płowieckiej jeden. W sumie do dyspozycji mieszkańców Słupska oddanych zostanie 57 komunalnych lokali mieszkalnych, o wysokim standardzie.

Każdy budynek i zaprojektowane w nim mieszkania mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokatorzy, poruszających się na wózkach będą mogli swobodnie przemieszczać się po wszystkich kondygnacjach obiektów. Planowane są również miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych kierowców.  

Zagospodarowanie terenów wokół budynków obejmie budowę placów zabaw i ciągów pieszych, montaż oświetlenia oraz stojaków na rowery. W strefach rekreacyjnych zasadzone zostaną drzewa i krzewy. Projekty uzyskały dofinansowanie ze środków z Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Słupska na lata 2017-2025+. Całkowity koszt inwestycji to 19.681.771,32 zł, z czego kwota bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniesie 15.463.274,74 zł.Czytaj również