Dzisiaj jest 5 Sierpnia 2021, Czwartek, imieniny obchodzą:

Koszaliński amfiteatr bez barier

Dodano: 23 czerwca 2021

Zakończyła się modernizacja koszalińskiego amfiteatru. Obiekt odzyskał dawny blask i stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Koszaliński amfiteatr – to jeden z najnowocześniejszych kompleksów estradowych w Polsce, wyróżniający się architekturą i wyjątkowym klimatem. To właśnie tutaj organizowane są kultowe kabaretony, przeglądy i festiwale, a także koncerty znanych artystów. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego obiekt odzyskał dawny blask.

Parter amfiteatru został zaadaptowany na potrzeby sali widowiskowo-multimedialnej, oraz widowni na 4206 miejsc. Na piętrze powstało osiem garderób dla wykonawców. Lokalni artyści oraz uczestnicy imprez o zasięgu ogólnopolskim mogą korzystać z wygłuszonej sali prób oraz dwóch sal multimedialnych. Cały obiekt jest dostępny dla seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Do ich potrzeb dostosowano sektory na widowni i teren wokół budynku.Czytaj również