Dzisiaj jest 28 Marca 2024, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Osobowość WTP Przyjazna Pasażerom

Dodano: 11 czerwca 2019

Po raz drugi wręczone zostały nagrody w konkursie Osobowość Warszawskiego Transportu Publicznego Przyjazna Pasażerom. Laureatami konkursu zostali pracownicy Miejskich Zakładów Autobusowych, Tramwajów Warszawskich i Metra Warszawskiego.

 

Pracownicy firm przewozowych WTP to bardzo ważny element całego systemu, bo to oni w znacznej mierze mają wpływ na to, jak funkcjonuje transport publiczny w aglomeracji, to dzięki nim tysiące pasażerów codziennie dociera do pracy, do szkoły, na uczelnie, do kina. Ich profesjonalizm to najlepsza wizytówka WTP, dlatego Zarząd Transportu Miejskiego po raz drugi ogłosił konkurs dla etatowych pracowników firm, których pojazdy wożą warszawiaków po mieście. Mogły wziąć w nim udział osoby wzorowo wykonujące swoje obowiązki związane bezpośrednio z obsługą pasażerów (np. kierowcy, motorniczowie, kierownicy pociągów, dyżurni ruchu).

Kandydatów zgłosili pracodawcy, którzy oceniali szczególne osiągnięcia, dyscyplinę pracy, zaangażowanie, stosunek do pasażerów, współpracowników i przełożonych. Laureatów wybrała Komisja złożona z przedstawicieli ZTM i Urzędu m.st. Warszawy, której przewodniczył dyrektor ZTM, Wiesław Witek.

I miejsce w konkursie zajął kierowca MZA Waldemar Kucharski. Co zadecydowało o przyznaniu mu nagrody? To przykład osoby z misją. Stara się każdy dzień oraz zadanie traktować z należytą dbałością i oddaniem. Z ogromną życzliwością i szacunkiem odnosi się do pasażerów, ich próśb i problemów. Jego zaangażowanie w projekt Mobilnego Punktu Poradnictwa (autobusu pomocy socjalnej), świadczy o wrażliwości na potrzeby innych ludzi, także tych w trudnych życiowych sytuacjach. Jest bardzo dobrze postrzegany zarówno przez wolontariuszy obsługujących linię, jak i przez osoby korzystające z tego programu, którzy już od rana wyczekują „swojego kierowcy” (oprócz prowadzenia autobusu zawsze znajdzie czas na serdeczny uścisk dłoni, przyjacielską pogawędkę, okazanie troski i podniesienie na duchu). Pan Waldemar jest osobą, dla której ważny jest moralny aspekt współpracy zawodowe – jest oddany, otwarty na kontakt oraz pełny serdeczności, dlatego cieszy się dużym uznaniem wśród współpracowników.

II miejsce przypadło panu Piotrowi Bichcie (Tramwaje Warszawskie). Pan Piotr jest osobą lubianą i cenioną zarówno przez współpracowników, jak i przełożonych. Każdego dnia pracy doskonale realizuje założenia WTP w zakresie bezpiecznej, komfortowej i uprzejmej obsługi pasażerów. Nie zawahał się też przed niesieniem pomocy, gdy zauważył w poprzedzającym go tramwaju pasażera tracącego przytomność. Natychmiast powiadomił o zajściu motorniczego i przystąpił do resuscytacji, prowadząc ją do momentu przywrócenia czynności życiowych. Kiedy wydawało się, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, pasażer znowu stracił przytomność. Tym razem pan Piotr prowadził akcję ratunkową aż do przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. Dzięki jego niezłomnej postawie życie pasażera zostało uratowane.

III miejsce zajęła pani Agnieszka Niklewicz (Metro Warszawskie). Jako dyżurna ruchu i stacji kreuje pozytywny wizerunek WTP, profesjonalnie wykonując obowiązki oraz służąc pomocą pasażerom. Przykładem takiej postawy było zdarzenie mające miejsce na stacji Słodowiec, gdy z powodu pozostawionego bagażu pociągi metra kończyły bieg na tej stacji. Na peronie pozostał niewidomy pasażer, który zgłosił się do dyżurnej stacji z prośbą o pomoc, gdyż stracił orientację i nie był w stanie kontynuować podróży do domu. Pani Agnieszka zaopiekowała się pasażerem i zobowiązała innego pracownika stacji do zaprowadzenia go na właściwy przystanek komunikacji naziemnej. Po pewnym czasie pasażer z tego samego powodu ponownie znalazł się na tej stacji metra i trafił na dyżur pani Agnieszki, która zorganizowała zastępstwo, osobiście odprowadziła Pasażera i upewniła się, że wsiadł on do właściwego pojazdu.

Laureaci dostali nagrody oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wyróżnione zostały także wszystkie pozostałe osoby nominowane w konkursie przez swoich pracodawców – otrzymały dyplomy uznania i pamiątkowe upominki.



Czytaj również