Dzisiaj jest 7 Kwietnia 2020, Wtorek, imieniny obchodzą:

Patrzę dalej – za horyzont

Dodano: 28 lipca 2018

W dniach od 12 do 14 września w Łazach odbędą się XVI Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne. W tym roku imprezę organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie promuje hasło „Patrzę dalej – za horyzont”.

 

Pierwszy Plener Artystyczny odbył się w 2003 roku. W warsztatach uczestniczyło 100 osób z niepełnosprawnościami z Koszalina i gmin ościennych. Piętnastoletnie doświadczenie owocuje rosnącą popularnością imprezy, która nabrała charakteru cyklicznego i jest największym tego typu wydarzeniem artystycznym w Polsce. W 2017 roku w Plenerze wzięło udział ponad 500 artystów, w tym 360 osób z niepełnosprawnością intelektualną z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej oraz Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych z 11 województw.

W tym roku w Łazach zorganizowane zostaną warsztaty rękodzielnicze, fotograficzne, tworzenia biżuterii z guzików, kolażu, muzyczne, teatralne, malarstwa olejnego, relaksacyjne, wikliniarskie, oraz linorytu i wizażu. W czterech namiotach tematycznych osoby niepełnosprawne będą miały możliwość zaprezentowania swoich szczególnych umiejętności.

Udział w Warsztatach jest bezpłatny. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia pod nr tel. 94 345 08 53.Czytaj również