Dzisiaj jest 5 Sierpnia 2021, Czwartek, imieniny obchodzą:

Rehabilitacja w Szpitalu Południowym

Dodano: 23 czerwca 2021

Od poniedziałku w Szpitalu Południowym w Warszawie uruchomiony został oddział rehabilitacji dla pacjentów po przechorowaniu COVID-19. Przeznaczono dla nich 100 łóżek. Pierwsi pacjenci są już przyjmowani – poinformował we wtorek Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

 

Źródło: www.infopakiety.pap.pl

„Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania, które wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z zakażeniem koronawirusem” – przekazał urząd.

Dzięki możliwości takiej rehabilitacji pacjenci, który chorowali na COVID-19, mogą znacznie poprawić swoją sprawność oddechową, ale też zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową oraz szybciej powrócą do pełnej sprawności. „Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną” – dodaje MUW. Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne.

Jednocześnie łóżka w Szpitalu Południowym nadal są w gotowości do przyjęcia większej liczby pacjentów, gdyby wzrosła liczba zachorowań. Szpital ten został wyznaczony jako placówka wiodąca do leczenia pacjentów z COVID-19 w Warszawie – tak, aby w innych miejskich placówkach nie wyznaczać łóżek covidowych i aby służyły one w jak największym zakresie pacjentom z innymi schorzeniami.

„Pacjenci z COVID-19 z Warszawy i okolic są kierowani obecnie do Szpitala Południowego, dlatego nadal musi on dysponować odpowiednim potencjałem. W innych miejskich placówkach nie ma już wyznaczonych miejsc dla pacjentów z potwierdzonym COVID-19” – wyjaśnia urząd. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

nmk/ jann/Czytaj również