Dzisiaj jest 21 Lutego 2019, Czwartek, imieniny obchodzą:

SPORT RSS

Wybierz najlepszego sportowca 2018 roku!

09 lutego 2019
Do 10 lutego mieszkańcy m.st. Warszawy mogą oddawać głosy w XIX Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2018 roku. Zwycięzców poznamy 22 lutego podczas Gali Mistrzów Sportu Warszawy.

Dwa medale Sowińskiego w Belgradzie

06 stycznia 2019
W Serbii odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym pneumatycznym. Dobre wyniki na tych zawodach odnotowali strzelcy zielonogórskiego „Start-u”.

Raport: Wydarzenia Sportowe roku 2018

21 grudnia 2018
To był dobry rok dla niepełnosprawnych sportowców. Uczestniczący w zawodach międzynarodowych tenisiści, siatkarze, pływacy i kajakarze wracali do kraju z licznymi medalami.

Sukces Skrzyneckiego w Lasko-Celje

02 listopada 2018
W Lasko-Celje odbyły się Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach rywalizowało 325 najlepszych zawodników z całego Świata w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych klasach startowych w zależności od rodzaju schorzenia.

Udany występ Polaków na Czech Open

01 października 2018
W Ostrawie odbył się Międzynarodowy Turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych „Czech Open”. W zawodach uczestniczyło dwóch zawodników ZSR „Start” Zielona Góra. Bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Jakimczuk.

Pływacy rywalizowali w Częstochowie

24 września 2018
W Częstochowie obyły się Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. W zawodach uczestniczyło blisko 140 zawodników z 14 klubów. Dobre wyniki na turnieju odnotowali pływacy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Podopieczni trenera Franciszka Zienkiewicza stawali na podium pięciokrotnie, zajmując dwukrotnie II. miejsce i trzykrotnie III. miejsce.

Strzelcy rywalizowali w Drzonkowie

14 września 2018
W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze rozegrano VIII Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w konkurencjach pneumatycznych. W turnieju udział wzięli strzelcy ze Słowacji, Niemiec, Francji, Austrii, oraz z jednostek Start w Polsce, włącznie z zawodnikami kadry narodowej.