Dzisiaj jest 21 Lutego 2019, Czwartek, imieniny obchodzą:

TRANSPORT BEZ BARIER RSS

Elektrobusy bez barier dla Warszawy

20 lutego 2019
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie otrzymał ofertę na dostawę 130 elektrycznych przegubowych autobusów. Pierwsze mają pojawić się na ulicach stolicy już na początku 2020 roku. To jeden z największych europejskich przetargów na dostawę elektrobusów. Wszystkie pojazdy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Elektryczne Solarisy we Włocławku

15 lutego 2019
Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę trzech autobusów elektrycznych do Włocławka. Tym samym Włocławek dołączy do grona polskich miast posiadających w swojej flocie zeroemisyjne pojazdy transportu publicznego. Wszystkie będą niskopodłogowe i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Realizacja kontraktu przewidziana jest jeszcze w tym roku. Wartość zamówienia to blisko 8,5 mln złotych.

Nowe tramwaje bez barier dla Warszawy

09 lutego 2019
Tramwaje Warszawskie w przetargu na nawet 213 nowych tramwajów wybrały najkorzystniejszą ofertę. Złożyła ją firma Hyundai Rotem. Nowe wagony, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych pojadą nie tylko po istniejących trasach, ale wyjadą także na nowe np. do Wilanowa.

Ekologiczne autobusy bez barier

03 lutego 2019
Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej (PKM) w Katowicach umowę na dostawę 25 niskopodłogowych autobusów miejskich. Podpoznański producent ma 330 dni na realizację zamówienia, co oznacza, że pierwsze autobusy dotrą na Śląsk w grudniu 2019 roku. Całkowita wartość podpisanego porozumienia wynosi 22,85 mln zł netto.

Nowe autobusy na stołecznych ulicach

18 stycznia 2019
Na warszawskie ulice wyjechały nowe, 9-metrowe autobusy. Firma Arriva rozpoczyna przewozy w ramach 8-letniego kontraktu. Wszystkie pojazdy są dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Nowe autobusy bez barier w Poznaniu

27 września 2018
Na ulice Poznania wyjechał pierwszy z 37. niskopodłogowych, proekologicznych autobusów, jakie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji kupiło od firmy Solaris Bus & Coach S.A. Jest to kolejny element realizowanej strategii odnawiania taboru komunikacji miejskiej w Poznaniu.

DPS w Mościszkach ma nowego busa

25 września 2018
Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach podróżują nowym busem. Zakup pojazdu sfinansowali: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i powiat Kościański.