Dzisiaj jest 23 Października 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Przyroda daje zdrowie

23 października 2018
Kontakt z naturą daje niemal same korzyści: poprawia samopoczucie, ale i zdrowie fizyczne, obniżając ryzyko śmierci z powodu chorób serca i nowotworów, pomaga lepiej rozwijać się dzieciom. Wykorzystaj jesień, by korzystać z dobrodziejstw natury – także w mieście.

Chusta czy nosidełko? Fizjoterapeuta radzi

23 października 2018
Najczęstsze pytanie jakie słyszy w gabinecie Ewelina Kamińska, fizjoterapeutka z Białegostoku brzmi: „Jak nosić dziecko – w chuście czy w nosidełku?” Zadają je oczywiście zatroskani rodzice i… to jest bardzo dobre pytanie. Ponieważ wady postawy, z którymi rodzice wracają do specjalistycznych gabinetów, kiedy dziecko ma już 5 czy 6 lat, powstają przeważnie w pierwszym roku życia i nie bez znaczenia jest tu sposób noszenia malucha.

Krakowskie przychodnie bardziej dostępne

23 października 2018
Ponad milion złotych wyda w tym roku Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie na likwidację barier architektonicznych w obiektach świadczących usługi medyczne. Zmodernizowane zostaną zarówno nowe, jak i starsze zakłady opieki zdrowotnej. Pacjenci będą mogli korzystać z wygodnych wind i podjazdów.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

23 października 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

REKLAMA | Zbuduj dom z Grupą PSB!

23 października 2018
Osobom przygotowującym się do realizacji jednego z największych i trudniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych Grupa PSB przygotowała filmy pokazujące poszczególne fazy budowy.

TNP – co trzeba wiedzieć

22 października 2018
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to nie to samo, co zwykłe nadciśnienie tętnicze. Ta niebezpieczna choroba polega na tym, że z niewiadomych powodów zarastają tętniczki płucne – drobne naczynia, które doprowadzają krew do pęcherzyków płucnych.

Czy prezbiopia jest chorobą?

22 października 2018
Niestety trzeba jasno powiedzieć, że prezbiopia jest nieunikniona i wcześniej czy później jej objawy pojawią się u każdego z nas. Nie jest to jednak choroba, a nieuchronny proces wynikający z fizjologii i efekt naturalnych zmian zachodzących w narządzie wzroku. Z badań wynika, że 98 proc. Polaków po czterdziestce ma problemy ze wzrokiem polegające na znacznym pogorszeniu ostrości widzenia. Aż 94 proc. badanych stwierdziło, że musi odsuwać tekst od oczu, żeby go przeczytać, ponieważ z bliska widzi rozmazane i nieczytelne litery*. Dlaczego tak się dzieje?