Dzisiaj jest 21 Lutego 2019, Czwartek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

W lutym szczepimy się przeciwko grypie?

21 lutego 2019
To FAKT! Choć trzeba wiedzieć, że to już ostatni dzwonek – szczepionka zaczyna bowiem działać po 7–10 dniach, a szczyt sezonu epidemicznego w Polsce przypada na okres od stycznia do marca. Warto jednak zabezpieczyć się na te ostatnie dni, bo zdaniem specjalistów w tym roku grypa nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania.

PE o lekach generycznych

21 lutego 2019
Komisja prawna Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za zniesieniem pięcioletniego okresu ochronnego na produkcję leków generycznych przeznaczonych na rynki pozaunijne.

Poznań Główny bardziej dostępny

21 lutego 2019
Dodatkowy peron i połączenie przejściem podziemnym stacji z dworcem PKS – tak zmieni się stacja Poznań Główny. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pozwoli na sprawną obsługę większej liczby pociągów. Lepsza będzie komunikacja na jednym z największych węzłów kolejowych w Polsce. Podpisano umowę za ponad 97 mln zł netto.

Ucieczka

21 lutego 2019
Autor: Lena Hanson

REKLAMA | Uczelnia bez barier

21 lutego 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Uzależnienie seniorów – cichy problem

20 lutego 2019
Osoby, które właśnie wycofały się z życia zawodowego są szczególnie zagrożone uzależnieniem od alkoholu czy leków. Są też w grupie, która jest szczególnie narażona na szkody z nim związane.

Milion na wsparcie niepełnosprawnych

20 lutego 2019
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Centralny Instytut Ochrony Pracy przygotowują nowy system wsparcia dla firm zatrudniających osoby niepełnosprawne.