Dzisiaj jest 19 Czerwca 2019, Środa, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Genetyczka: Warto zbadać swój DNA!

19 czerwca 2019
Nie zawsze wykonywanie badania swojego DNA pod kątem chorób ma sens. Ale gdy w rodzinie występują często nowotwory, warto sprawdzić predyspozycje do zachorowania – przekonuje w rozmowie z PAP genetyczka, prof. Katarzyna Tońska.

Osoba starsza w domu seniora

19 czerwca 2019
Dla rodziny moment, w którym nie jest już w stanie opiekować się bliskim, jest bardzo trudny. Nie ma znaczenia, czy powodem jest odległość dzieląca członków rodziny, czy stan zdrowia starszej osoby. Decyzja o zaufaniu innym i powierzeniu im opieki nad bliskim nigdy nie jest łatwa.

Chcemy kupować leki krajowe

19 czerwca 2019
Coraz więcej Polaków obawia się braku leków w aptekach, a wśród obawiających się aż 74 proc. doświadczyło takiej sytuacji – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego w kwietniu br. Dlatego zaczynamy postrzegać produkcję leków w kraju jako gwarancję bezpieczeństwa zdrowotnego – tak uważa 73 proc. badanych.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

19 czerwca 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Choroby rzadkie: Akromegalia

18 czerwca 2019
Objawy akromegalii – powiększenie stóp, dłoni, uszu, nosa czy języka oraz zmiana głosu na niższy - bywają bardzo charakterystyczne. Jednak ta rzadka, powoli rozwijającą się choroba wciąż rozpoznawana jest zbyt późno – nawet po 20 latach – mówił prof. Wojciech Zgliczyński ze Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

Czy „light” to naprawdę „light”?

18 czerwca 2019
W sklepach i supermarketach mnóstwo miejsca zajmują produkty typu light. Lekkie majonezy, które ponoć nie tuczą, fit pleśniowe sery o obniżonej zawartości tłuszczu czy „zdrowe”, czekoladowe płatki śniadaniowe – taki przekaz sprawia, że sięgamy po to bezkarnie. Czy faktycznie light to lekkie produkty wspomagające proces odchudzania?

Toucan Eye dla niewidomych nagrodzone

18 czerwca 2019
Toucan Eye – innowacyjne urządzenie dedykowane osobom z dysfunkcją wzroku – otrzymało Nagrodę Związku Banków Polskich i Fundacji „Promyk Słońca”. Uroczyste wręczenie wyróżnienia nastąpiło podczas XIV Kongresu Gospodarki Elektronicznej w Warszawie.