Dzisiaj jest 6 Lipca 2020, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Fizjoterapia online pod okiem naukowców

06 lipca 2020
Fizjoterapeuci z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu przygotowali zestawy ćwiczeń zapobiegających częstym schorzeniom związanym z siedzącym trybem życia i pracą biurową. Udostępniają je online. Do pobrania są też ćwiczenia dla seniorów.

Prezydenci miast w dobie koronawirusa

06 lipca 2020
Prezydent Wrocławia rapuje, czyta bajki i przypomina o bezpieczeństwie. Michał Zaleski ze łzami w oczach zapewnia o miłości do torunian. Sprawdzamy, jak prezydenci rozmawiają z mieszkańcami w czasach epidemii.

System, który leczy wady wymowy

06 lipca 2020
Virtual Speech Therapy System w oparciu o analizę głosu i artykułowania zidentyfikuje wadę wymowy oraz wybierze formę terapii. System zapewni spersonalizowaną terapię leczenia wad wymowy przy wykorzystaniu interaktywnych gier oraz zapewni bieżącą informację zwrotną o postępach pacjenta. Projekt spółki Industi uzyskał dofinansowanie niemal 4 mln zł. ze środków Funduszy Europejskich, dysponowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Caritas wsparła ratowników we Włocławku

06 lipca 2020
Caritas Polska przekazała Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu we Włocławku nowy respirator. Urządzenie zostało zakupione w ramach kampanii „#Wdzięczni medykom”.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

06 lipca 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wyższa Szkoła Techniczna w szpitalu

04 lipca 2020
Katowicka Wyższa Szkoła Techniczna od października br. utworzy w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II pięć swoich katedr – podał bielski magistrat. Szkoła i szpital podpisały w tej sprawie list intencyjny.

Dezynfekcja pojazdów w Częstochowie

04 lipca 2020
Około 150 kierowców skorzystało z możliwości bezpłatnego zdezynfekowania swojego auta przed częstochowskim ratuszem. Jak podkreśla miasto, tego rodzaju akcja koordynowana przez samorząd to w skali kraju nowość.