Dzisiaj jest 4 Sierpnia 2021, Środa, imieniny obchodzą:

Zamek w Rabsztynie już dostępny!

Dodano: 22 czerwca 2021

Warownia, położna na Szlaku Orlich Gniazd stała się jeszcze atrakcyjniejsza dla zwiedzających. Na zamku w Rabsztynie powstał pawilon do obsługi ruchu turystycznego. Niepełnosprawni goście mogą korzystać z wielu udogodnień.

 

Pawilon przeznaczony do obsługi ruchu turystycznego został usytuowany w podziemiach zamku. Odgruzowaną przestrzeń obiektu zagospodarowano na potrzeby: informacji turystycznej, kasy biletowej, kawiarni i toalet. Znalazło się tutaj również miejsce na salę wielofunkcyjną w której organizowane będą projekcje multimedialne.

Prawie cała infrastruktura jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni goście oraz ich opiekunowie zwiedzą zamek w Rabsztynie przy pomocy specjalnej aplikacji. Można ją pobrać bezpłatnie i zainstalować na urządzeniach mobilnych. Pojawiły się również udogodnienia dla osób niewidomych. Na terenie zamku stanęły makiety dotykowe oraz tablice informacyjne w alfabecie Brajla.

Zadanie uzyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Wartość projektu to 3 114 883,65 zł. 1 709 387,32 zł przekazała Unia Europejska.Czytaj również