Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022, Poniedziałek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Aquapark w Stalowej Woli bez barier

Dodano: 29 czerwca 2022

Stalowa Wola będzie miała najnowocześniejszy w Polsce a nawet w Europie Aquapark. Inwestycja warta ponad 100 milionów złotych realizowana będzie dla mieszkańcach miasta i całego regionu. W obiekcie, który będzie nowej jakości strefą sportowo-rekreacyjną znajdą się m.in.: baseny odkryte i kryte, strefa SPA z saunami, ogród zimowy, wielotorowe zjeżdżalnie oraz zielone tarasy na dachu. Obiekt ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych.

 

Źródło: www.pap-mediaroom.pl

„Podeszliśmy do tego zagadnienia w sposób bardzo profesjonalny i kompleksowy. Tak, aby znaleźć projekt, który pozwoli pogodzić obecnie funkcjonujące baseny, dobudować nową część i wkomponować ją w piękną zieleń, która tu się znajduje. Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie konkursu architektonicznego. Wybraliśmy zwycięską pracę koncepcyjną a w drugim etapie będziemy negocjować zamówienie publiczne na wykonanie projektu technicznego, który z kolei pozwoli nam na ubieganie się o środki finansowe i rzeczową realizację zadania” – zaznaczył prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Nad konkursem czuwał sąd konkursowy, któremu przewodniczył dr. inż. architekt Sebastian Dobiesz. W jego skład weszli architekci, inżynierowie i osoby odpowiadające za utrzymanie obiektu. Konkurs wygrała grupa TKHolding, która zaproponowała projekt funkcjonalny, wpisujący się w architekturę Stalowej Woli i opcjonalny pod względem kosztów.

„Obiekt będzie całoroczny, z możliwością rozbudowy, atrakcyjny dla dzieci, dorosłych i seniorów. Baseny w części rekreacyjnej dostosowane będą do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, strefa SPA będzie realizowana w najwyższym standardzie. Postawiliśmy na komfort użytkowników, ale z ekonomicznymi rozwiązaniami technicznymi” – powiedział dr inż. arch. Andrzej Truszczyński prezes Zarządu TKHolding Schick Architekci.

Kompleks, który powstanie w przeciągu 4 lat będzie samofinansował się w swoim codziennym funkcjonowaniu nie obciążając budżetu miasta.Czytaj również