Dzisiaj jest 12 Czerwca 2024, Środa, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Biuro podróży dla niepełnosprawnych

Dodano: 13 kwietnia 2013

Małgorzata Tokarska od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Porusza się przy pomocy kul. Niepełnosprawność nie przeszkadza jej w realizacji marzeń i pasji. Zwiedza świat, poznaje zabytki i kulturę innych narodów.

 

Podróże, podczas których poznała inne osoby niepełnosprawne, skłoniły ją i jej siostrę do założenia internetowego biura podróży - dostosowanego pod każdym względem do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. 

- Obsługujemy osoby z różną niepełnosprawnością. Niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niesłyszące. Wszyscy są mile widziani – mówi Małgorzata Tokarska, współwłaścicielka biura podróży. 

Internetowe biuro podróży dla niepełnosprawnych powstało w styczniu 2009 r. Biuro zapewnia transport dostosowany do różnego rodzaju niepełnosprawności i przewodnika.Krzysztof Kaperczak podróżuje od 15 lat. Zwiedził już m.in. Włochy, Niemcy i Francję. Z usług biura internetowego skorzystał pierwszy raz.

- Podstawowym problemem utrudniającym podróżowanie osobom niepełnosprawnym są bariery architektoniczne. Takie biuro podróży może zatroszczyć się o kompleksową obsługę niepełnosprawnych w każdym aspekcie.

To pierwsze i jak na razie jedyne działające w Polsce biuro podróży dla osób niepełnosprawnych. Organizuje wycieczki krajowe i zagraniczne. Dotąd z jego oferty turystycznej skorzystało już ponad 100 osób, z różnymi niepełnosprawnościami. Czytaj również