Dzisiaj jest 7 Października 2022, Piątek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Mniej barier w powiecie zgierskim

Dodano: 11 sierpnia 2022

Powiat Zgierski otrzymał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na likwidację barier architektonicznych. Środki zostaną przeznaczone na montaż dźwigów osobowych i budowę podjazdów w budynkach użyteczności publicznej oraz zakup samochodów dla placówek specjalizujących się w edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

 

Powiat Zgierski otrzymał pieniądze w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Środki zostaną przeznaczone na montaż dźwigów osobowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Zgierza oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim. Dofinansowanie pokryje też koszty zakupu samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością, koło w Zgierzu oraz koło w Aleksandrowie Łódzkim, oraz modernizacji pomieszczeń warsztatów terapii zajęciowej. Planowany jest także zakup platformy dla osób o ograniczonej mobilności dla Zespołu Szkół nr 1 w Zgierzu.

Zgierz – to miasto położone w województwie łódzkim. Siedziba powiatu zgierskiego. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łódzkiego.Czytaj również