Dzisiaj jest 21 Lipca 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Nowa siedziba IES w Krakowie

Dodano: 11 czerwca 2024

Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie zmieni siedzibę. Administracja oraz działy – biologiczny, toksykologiczny i chemiczny zostaną przeniesione do budynku przy ulicy Śniadeckich 12. Obiekt ma być nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Planowany jest montaż windy.

 

Winda połączy parter z wyższymi kondygnacjami obiektu. Z nowego udogodnienia będą mogły korzystać osoby z niepełnosprawnością ruchową i ich opiekunowie. Mieszkańcy Krakowa szybko i bezpiecznie dotrą do wszystkich pomieszczeń biurowych. W budynku powstaną też toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace mają zostać zakończone w tym roku.

Kraków – to miasto położone w województwie małopolskim. Ośrodek naukowy, kulturalny, gospodarczy i sportowy. Siedziba najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz placówek o znaczeniu i statusie narodowym: Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Narodowego, Biblioteki Jagiellońskiej, oraz Narodowego Centrum Rugby.Czytaj również