Dzisiaj jest 21 Lipca 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Nowoczesne przedszkole w Bochni

Dodano: 09 lipca 2024

W Bochni (województwo małopolskie) powstanie nowe przedszkole. Placówka ma być nowoczesna, wielofunkcyjna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace budowlane mają zostać zakończone w przyszłym roku.

 

Kompleks edukacyjny powstanie na osiedlu Niepodległości. Część obiektu zostanie zaadaptowana na potrzeby szatni, toalet i zaplecza kuchennego. W placówce planowanych jest kilka oddziałów dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Do dyspozycji najmłodszych oddany zostanie nowoczesny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych budynek w ciepłych kolorach. Maluchy będą mogły korzystać z wielofunkcyjnych sal dydaktycznych. Strefę rekreacyjną zajmie bezpieczny plac zabaw, wyposażony m.in. w huśtawki, zjeżdżalnię i piaskownicę.

Bochnia – to miasto położone w województwie małopolskim, siedziba powiatu bocheńskiego. Rozwój gospodarczy regionu sprzyjał wzrostowi osadnictwa, powstawaniu urzędów, oraz punktów handlowych i usługowych. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa tarnowskiego.Czytaj również