Dzisiaj jest 21 Lipca 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

Dodano: 19 lipca 2024

Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

Z myślą o niepełnosprawnych studentach w budynku głównym ANS zamontowano dwie przestronne windy. Dzięki nim osoby z niepełnosprawnością mogą bez żadnych utrudnień dotrzeć do sal wykładowych, dziekanatu i rektoratu.

Osoby poruszające się na wózkach lub przy pomocy kul mogą uczestniczyć, tak jak inni studenci we wszystkich organizowanych na uczelni uroczystościach. Dla osób z niepełnosprawnością ruchową zakupiono specjalny podnośnik. Urządzenie jest usytuowane między budynkiem głównym a wejściem do auli.

Do potrzeb osób niepełnosprawnych została dostosowana również uczelniana biblioteka. Przed budynkiem znajduje się podjazd, a wewnątrz obiektu winda oraz przystosowane toalety.  

Niepełnosprawnym studentom ANS w Lesznie przysługuje prawo do ubiegania się o stypendium specjalne oraz do korzystania z oznakowanych miejsc parkingowych.

Osoby, których przedmiotem zainteresowań jest pedagogika specjalna mogą skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej Instytutu Pedagogicznego. Działające przy Instytucie koło Naukowe Młodych Pedagogów organizuje różne szkolenia i kursy, m.in. języka migowego.Czytaj również