Dzisiaj jest 4 Grudnia 2022, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Rehabilitacja i terapia w Swarzędzu

Dodano: 06 października 2022

W Swarzędzu (województwo wielkopolskie) powstanie Integracyjny Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych. Placówka, której otwarcie planowane jest jesienią przyszłego roku będzie specjalizowała się w organizowaniu zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

Integracyjny Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych stanie w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3. Jego wnętrza zostaną zagospodarowane na potrzeby sal rehabilitacyjnych, pracowni terapeutycznych, gabinetów do masażu i hydroterapii, a także łazienki i toalety. Przed budynkiem powstanie ogródek warzywny, ścieżka sensoryczna, boisko do gry w boule, oraz siłownia dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Koszt inwestycji to blisko 13 mln zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Prace budowlane mają zostać zakończone jesienią 2023 roku.

Swarzędz – to miasto położone w powiecie poznańskim. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Swarzędz. Dawniej jeden z najważniejszych ośrodków włókienniczych w Polsce. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa poznańskiego.Czytaj również