Dzisiaj jest 21 Lipca 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Stacja Olsztyn Główny już po remoncie

Dodano: 10 czerwca 2024

Od 9 czerwca podróżni na stacji Olsztyn Główny wsiadają do pociągów z nowych peronów 1 i 2. Nowością jest dodatkowa krawędź peronowa na wydłużeniu peronu 1, skąd odjeżdżają pociągi w kierunku Szczytna. Inwestycja za kwotę 423 mln zł netto współfinasowana była ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

 

Zakończyły się prace modernizacyjne na stacji Olsztyn Główny. Zamontowano nowe wiaty, ławki, gabloty informacyjne i wyświetlacze. Podróżni korzystają z peronów: pierwszego i drugiego. Pojawiły się też cztery dodatkowe platformy. Dla podróżnych będzie to większa wygoda w poruszaniu się po stacji, gdyż ruch rozłoży się równomiernie na wszystkie perony. Do tej pory stosowano rozwiązanie tymczasowe. Aby utrzymać wciąż dużą liczbę połączeń, często z jednego toru odjeżdżały dwa pociągi w dwóch różnych kierunkach.

Z nowych peronów odjeżdżają pociągi regionalne w kierunku m.in. Działdowa, Iławy czy Korsz. Nowością jest zupełnie nowa krawędź peronowa o długości 150 metrów, która powstała na przedłużeniu peronu nr 1. Z tej części stacji podróżni mogą korzystać z połączeń w kierunku Szczytna. 

Inwestycja o wartości ok. 423 mln zł została zrealizowana przy współudziale środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Dofinansowanie prac wyniosło 126,8 mln zł.Czytaj również