Dzisiaj jest 7 Października 2022, Piątek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Technika i Komunikacja bez barier

Dodano: 12 sierpnia 2022

Polskie muzea sukcesywnie dostosowują swoje ekspozycje i wnętrza do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki licznym udogodnieniom, zgromadzone eksponaty mogą zobaczyć lub dotknąć osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności. W tym tygodniu zapraszamy do Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.

 

Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie powstało w 2006 roku. W placówce prezentowane są zabytkowe samochody, autobusy, tramwaje oraz motocykle i skutery. Muzeum posiada pokaźną kolekcję motocykli Komar, Żak, Ryś, WSK i SHL. 

Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie jest placówką dostępną dla wszystkich. Organizuje spotkania z legendami motoryzacji dla uczestników indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Bilety ulgowe przysługują: osobom niepełnosprawnym, emerytom, rencistom, studentom, dzieciom i młodzieży szkolnej, oraz posiadaczom Szczecińskiej Karty Turystycznej i Szczecińskiej Karty Rodzinnej.

Szczecin – to największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone na Pobrzeżu Szczecińskim, nad Odrą i jeziorem Dąbie. W latach 1975–1998 stolica tzw. małego województwa szczecińskiego. Od 1999 roku główna kwatera Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego sił NATO.Czytaj również