Dzisiaj jest 21 Maja 2022, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Urząd Gminy w Irządzach już dostępny

Dodano: 17 stycznia 2022

Urząd Gminy w Irządzach, w województwie śląskim stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. W budynku m.in. odnowiono łazienki i toalety oraz wymieniono pokrycie dachowe. Zadanie uzyskało dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Prace remontowe objęły wymianę pieca i grzejników. Odświeżono trzy pomieszczenia usytuowane na parterze, łazienki i toalety, oraz wymieniono pokrycie dachowe. Korytarze i biura stały się bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Załatwianie spraw urzędowych będzie szybsze i bardziej komfortowe.

Po modernizacji, budynek zmienił się nie do poznania. Teraz – to jedna z najładniejszych wizytówek gminy. Koszt inwestycji to 1,5 mln zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Irządze – to miejscowość położona w województwie śląskim, w powiecie zawierciańskim. W latach 1975-1998 administracyjnie należała do województwa częstochowskiego. W okolicach wsi bierze swój początek rzeka Białka, dopływ Pilicy.Czytaj również