Dzisiaj jest 4 Grudnia 2021, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Winda bez barier na stacji Racławicka

Dodano: 26 października 2021

Nowa winda, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych na stacji metra Racławicka oddana do użytku. Zastąpiła niewygodny podnośnik.

 

 

Można już korzystać z nowej windy na stacji metra Racławicka. Dźwig jest przy południowo-zachodnim (po stronie Szkoły Podstawowej nr 69) zejściu na stację, na wysokości budynku al. Niepodległości 119. Wcześniej był tu podnośnik. Winda zjeżdża na antresolę, gdzie można przesiąść się do drugiej zjeżdżającej na poziom peronów.

W windzie zadbano o swobodny dostęp dla osób na wózkach, osób mających problemy z poruszaniem się oraz opiekunów podróżujących z dziećmi w wózkach. Udźwig urządzenia zaplanowano na osiem osób lub 630 kg. Dodatkowo wykonawca przystosował windę do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Zmodyfikował ścieżkę dotykową przed dźwigiem – na chodniku, na poziomie platformy i w przejściu podziemnym. W środku zamontował przyciski wyposażone w oznaczenia w alfabecie Braille’a. Na poziomie ulic, w pobliżu windy odtworzono zagospodarowanie terenu – są nowe płyty chodnikowe i zieleń.

Wymiana podnośnika na windę kosztowała prawie 700 tys. zł.Czytaj również