Biuro podróży dla niepełnosprawnych
Dodano: 13 kwietnia 2013
Małgorzata Tokarska od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Porusza się przy pomocy kul. Niepełnosprawność nie przeszkadza jej w realizacji marzeń i pasji. Zwiedza świat, poznaje zabytki i kulturę innych narodów.
Podróże, podczas których poznała inne osoby niepełnosprawne, skłoniły ją i jej siostrę do założenia internetowego biura podróży - dostosowanego pod każdym względem do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami.
- Obsługujemy osoby z różną niepełnosprawnością. Niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niesłyszące. Wszyscy są mile widziani – mówi Małgorzata Tokarska, współwłaścicielka biura podróży.
Internetowe biuro podróży dla niepełnosprawnych powstało w styczniu 2009 r. Biuro zapewnia transport dostosowany do różnego rodzaju niepełnosprawności i przewodnika.
Krzysztof Kaperczak podróżuje od 15 lat. Zwiedził już m.in. Włochy, Niemcy i Francję. Z usług biura internetowego skorzystał pierwszy raz.
- Podstawowym problemem utrudniającym podróżowanie osobom niepełnosprawnym są bariery architektoniczne. Takie biuro podróży może zatroszczyć się o kompleksową obsługę niepełnosprawnych w każdym aspekcie.
To pierwsze i jak na razie jedyne działające w Polsce biuro podróży dla osób niepełnosprawnych. Organizuje wycieczki krajowe i zagraniczne. Dotąd z jego oferty turystycznej skorzystało już ponad 100 osób, z różnymi niepełnosprawnościami.
Czytaj również
- Raport: Wydarzenia roku 2024
- Raport: Wydarzenia roku 2023
- Raport: Wydarzenia roku 2022
- Raport: Wydarzenia roku 2021
- Raport: Wydarzenia roku 2020
- Raport: Wydarzenia roku 2019
- Raport: Wydarzenia roku 2018
- Raport: Wydarzenia roku 2017
- Raport: Wydarzenia roku 2016
- Raport: Wydarzenia roku 2015
- Raport: Wydarzenia roku 2014
- Artur przygotowuje się do kolejnej wyprawy
- Raport: Wydarzenia roku 2013
- Fiat Freemont wspiera wyprawę Ride2Life
- Zabawa słowem i dźwiękiem