Dzisiaj jest 22 Października 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

Poczuj adrenalinę z Avalon Extreme

Dodano: 15 czerwca 2019

Nie każda osoba z niepełnosprawnością, która lubi motorsport, może ścigać się po torach racingowych. Każdy może jednak spróbować wyścigów na gokartach i sprawdzić się w dyscyplinie, od której zaczynał sam Louis Hamilton. W dniach od 18 do 19 czerwca w Tarnowie odbędzie się już kolejne szkolenie z cyklu zajęć kartingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Ich organizatorem jest Avalon EXTREME, a prowadzą je doświadczeni kierowcy rajdowi i instruktorzy.

 

Podczas treningu kartingowego, zawodnicy uczą się od podstaw opanowania pojazdu albo doskonalą umiejętności nabyte na wcześniejszych kursach. Każdy uczestnik startuje w 3 turach. Jest też miejsce na rywalizację, gdyż czas ostatniego przejazdu jest liczony, a najlepsi wygrywają symboliczne nagrody. Obecni na szkoleniu instruktorzy pomagają w zapoznaniu się ze sprzętem i nadzorują jego bezpieczny przebieg.

Najbliższe szkolenia odbędą się 18 czerwca o godz. 17.30 i 19 czerwca o godz. 12.00. Każde z nich potrwa około 2 godzin. Można zapisać się na obydwa dni, ale jest możliwość wzięcia udziału w kursie tylko jednego dnia. Doświadczenie w prowadzeniu gokartów nie jest wymagane. Zajęcia przeznaczone są dla osób z silną górną połową ciała, ponieważ pojazdy nie mają wspomagania kierownicy i wymagają mocnego chwytu. Kurs poprowadzi Rafał Kiwior, instruktor i prezes klubu kartingowego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race przy ul. Kochanowskiego 30 w Tarnowie, na którym odbywa się trening. Zgłoszenia należy przesyłać na extreme@avalonextreme.pl. Powinna się w nim znaleźć informacja o rodzaju niepełnosprawności, planowanym dojeździe, wybranym terminie lub terminach szkolenia. Do września szkolenia na tarnowskim torze będą się odbywać raz w miesiącu. Na koniec sezonu Avalon EXTREME planuje organizację zawodów, na którym swoje umiejętności pokażą również osoby z niepełnosprawnościami.

Inicjatorem kursu kartingowego jest Bartosz Ostałowski – ambasador Avalon EXTREME. Jest jedynym na świecie profesjonalnym kierowcą wyścigowym i drifterem, który prowadzi stopą. Dzięki ciężkiej pracy i zacięciu, spełnił swoje marzenia o motorsporcie i dzisiaj rywalizuje ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski, Driftingowych Mistrzostwach Europy oraz ligach europejskich. Udowadnia, że niemożliwe nie istnieje.

Gokarty to świetny sposób na rozpoczęcie przygody ze sportami motorowymi. W tym małym pojeździe nagle znikają wszystkie bariery i można poczuć adrenalinę oraz niesamowite emocje niczym na prawdziwych wyścigach mówi Bartosz Ostałowski, ambasador Avalon EXTREME.

Szkolenia gokartowe to kolejna odsłona aktywności Avalon EXTREME. Dzięki sportowym działaniom realizowanym w ramach projektu, osoby z niepełnosprawnością mogą spróbować sił w różnych sportach ekstremalnych. Pod okiem ambasadorów i wyspecjalizowanych instruktorów, mogą one trenować rugby, sitwake czy brać udział w biegach ekstremalnych i zawodach crossfitowych. Ambasadorzy projektu Avalon EXTREME to wyjątkowi sportowcy, których pasja, siła i osiągnięcia inspirują i zachęcają inne osoby z niepełnosprawnościami do aktywności, uprawiania sportów oraz cieszenia się pełnią życia.Czytaj również