Dzisiaj jest 4 Sierpnia 2021, Środa, imieniny obchodzą:

Szczepienia bezdomnych w Warszawie

Dodano: 24 czerwca 2021

Szczepienia odbywać się będą w noclegowni przy ulicy Kaczorowej 39 na Białołęce. Partnerami programu są Straż Miejska oraz miejski punkt szczepień, uruchomiony przez Zakład Opieki Zdrowotnej Wawer.

 

Źródło: www.infopakiety.pap.pl

Chętni będą szczepieni jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. „To ważne, aby przed kolejną falą koronawirusa, którą zapowiadają eksperci i naukowcy, zaszczepić jak najwięcej chętnych i zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo osób przebywających na terenie miasta” – poinformowała zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

W akcji szczepień pomogą pracownicy przychodni, którzy zabezpieczą i dostarczą preparat, będą odpowiedzialni za proces kwalifikacji i samo szczepienie. Zaangażowali się również strażnicy miejscy. Jak wyjaśnił Komendant Straży Miejskiej Zbigniew Leszczyński „strażnicy pomogą między innymi w wypełnieniu wymaganych dokumentów, zweryfikowaniu tożsamości i zadbają o bezpieczeństwo osób, które zgłoszą się na szczepienia”.

Jak poinformował stołeczny ratusz, „w schroniskach prowadzących usługi opiekuńcze gdzie przebywają osoby chore i najbardziej narażone na ciężki przebieg zakażenia COVID-19, zaszczepiono już blisko 85 procent podopiecznych. Teraz idziemy krok dalej i chcemy objąć szczepieniami osoby w kryzysie bezdomności, które przebywają na terenie miasta, ale nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień”.

W noclegowni przy ulicy Kaczorowej jest łącznie 100 miejsc dla kobiet i mężczyzn. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ mark/Czytaj również