Dzisiaj jest 4 Grudnia 2021, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Znamy liderów szczepień w Małopolsce

Dodano: 26 października 2021

Kraków, Zielonki, Michałowice otwierają listę 10 małopolskich gmin, w których najwięcej mieszkańców zaszczepiło się przeciwko COVID-19. O przekazaniu tym samorządom łącznie 500 tys. zł zdecydowali w poniedziałek radni województwa.

 

Źródło: www.infopakiety.pap.pl 

Zgodnie z informacjami urzędu marszałkowskiego 10 małopolskich gmin z najwyższą wyszczepialnością to: Kraków (63,2 proc. mieszkańców w pełni zaszczepionych), Zielonki (59,4), Michałowice (58,8), Wielka Wieś (57,9), Przeciszów (57,6), Skała (57), Zabierzów (56,6), Książ Wielki (56,2), Mogilany (55,9) i Oświęcim (55,8).

10 gmin, które otrzymają pomoc finansową, to zwycięzcy konkursu „Małopolska ZAszczepiona!”, ogłoszonego przez urząd marszałkowski.

Wśród małopolskich gmin, w których zaszczepiło się najmniej mieszkańców, są Czarny Dunajec (21,9) w powiecie nowotarskim i Biały Dunajec (23,5) w powiecie tatrzańskim.

„Obecnie notujemy wzrost zakażeń koronawirusem, dlatego walka z pandemią nadal trwa. To od nas zależy, jaki przebieg będą miały kolejne fale. Pamiętajmy, szczepionki to nasza najskuteczniejsza ochrona przed chorobami zakaźnymi. Szczepiąc się przeciw COVID-19, wybieramy zdrowie” – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Zgodnie z poniedziałkowymi danymi Ministerstwa Zdrowia minionej doby w Małopolsce zanotowano 140 nowe zakażenia SARS-CoV-2. W całym kraju testy potwierdziły zaś prawie 3 tys. nowych zakażeń, nie było przypadków śmiertelnych.

W Małopolsce w pełni zaszczepionych jest ponad 1,5 mln osób, a w całym kraju – prawie 20 mln. (PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ joz/Czytaj również