Dzisiaj jest 4 Grudnia 2021, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

TRANSPORT BEZ BARIER RSS

Transport bez barier we Wrześni

06 lipca 2021
Gmina Września kupiła samochód dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bus będzie wykorzystywany do świadczenia usług indywidualnego transportu „door-to-door”.

Solarisy bez barier na stołecznych ulicach

29 czerwca 2021
Na warszawskie ulice wyjechały pierwsze autobusy gazowe Solaris wyprodukowane dla Miejskich Zakładów Autobusowych. Zgodnie z kontraktem Warszawa otrzyma aż 100 niskoemisyjnych pojazdów, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Bus bez barier dla WTZ Krzemień

08 czerwca 2021
Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej „Krzemień” w Poznaniu podróżują nowym mikrobusem. Placówka kupiła białego Volkswagena, który posiada wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Zakup pojazdu dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nowe tramwaje bez barier dla stolicy

20 maja 2021
W drodze do Polski są dwa pierwsze tramwaje, które przeszły pozytywne testy w fabryce. Na warszawskich ulicach pojawią się jesienią. Każdy pojazd będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Opel Zafira-e Life bez barier

15 maja 2021
Zafira‑e Life, dzięki napędowi elektrycznemu, łączy komfort jazdy i przestronny przedział pasażerski z możliwością bezemisyjnego podróżowania w ciszy. Od teraz z tych dobrodziejstw mogą korzystać także osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. W pełni elektryczny van marki Opel, w wersji przygotowywanej przez specjalistyczną firmę AMF-Bruns zajmującą się konwersją pojazdów, jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, które mogą wjechać do środka wózkiem inwalidzkim przez duże tylne drzwi. Zafira‑e Life z atestowaną zabudową jest więc odpowiednia do przewozu użytkowników wózków inwalidzkich w mieście lub w czasie dalszych rodzinnych wycieczek.

Tramwaje bez barier dla Warszawy

05 maja 2021
Nowe tramwaje gotowe! Latem planowane są jazdy testowe na ulicach Warszawy. Jesienią powinniśmy już nimi jeździć. Każda jednostka będzie dostosowana do potrzeb osób niewidomych, niesłyszących, oraz niepełnosprawnych.

Transport bez barier w Żninie

21 kwietnia 2021
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie będzie realizować usługi indywidualnego transportu dla osób niepełnosprawnych. Oferta skierowana jest do pełnoletnich mieszkańców gminy, posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.