Dzisiaj jest 30 Maja 2024, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

EDUKACJA RSS

Dla niepełnosprawnych studentów

11 marca 2016
Od 1 marca, studenci z niepełnosprawnościami mieszkający w Warszawie mogą składać wnioski o dofinansowanie kształcenia w ramach programu „Aktywny samorząd”.

Bitwa o przyszłość

04 stycznia 2016
Ponad 80 procent nauczycieli zatrudnionych w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach nie jest przygotowana do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Prowadzący zajęcia indywidualne i grupowe nie znają dolegliwości i problemów swoich uczniów oraz nie potrafią nawiązać z nimi kontaktu.

Placówka edukacyjna bez barier

24 grudnia 2015
W Wałbrzychu powstało Centrum Edukacyjno-Zawodowe dla osób niepełnosprawnych. Placówka będzie przygotowywała niepełnosprawnych do podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Projekt Bohaterska Wyobraźnia

14 listopada 2015
Projekt Bohaterskiej Wyobraźni, który polega na eliminowaniu negatywnych zachowań wśród uczniów, takich jak wykluczenie społeczne, konformizm czy uprzedzenia, rusza w Rzeszowie. Szkolenia adresowane są do nauczycieli szkół różnego szczebla.

Przedszkole dostępne dla wszystkich

17 października 2015
Zakończyła się modernizacja Przedszkola nr 50 na Dąbrowie w Gdyni. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Praca doktorska o niepełnosprawnych

13 października 2015
Dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz z Uniwersytetu w Białymstoku wygrała konkurs Rzecznika Praw Obywatelskich na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk prawnych poświęconą problematyce wykluczenia społecznego. Laureatka podjęła temat aktywności osób z niepełnosprawnością w ruchu drogowym.

RPO o barierach w studiowaniu ON

12 października 2015
Stereotypowe postrzeganie niepełnosprawności i niska wiedza o ich potrzebach jest główną barierą, z jaką na studiach spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Niektóre uczelnie albo kierunki studiów, czy zajęcia w ogóle nie są dla nich dostępne - wynika z publikacji RPO.