Dzisiaj jest 30 Maja 2024, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

KULINARIA RSS

Majowe śledziowe przekąski

03 maja 2019
Śledzie warto jeść przy każdej okazji! To przecież ryby morskie, które dostarczają nam jodu. Są również dobrym źródłem witamin A i D oraz witamin z grupy B. A że przy okazji posiłki ze śledzi mogą być pyszne to nie warto się zastanawiać – na majowe pikniki wybierajmy rybne, śledziowe przekąski.

Awokado zapiekane z tuńczykiem

26 kwietnia 2018
Smacznie i Zdrowo! Danie w 5 minut! Zaskocz swoich bliskich lub zaproszonych gości. Przygotuj Awokado zapiekane z tuńczykiem i Aldamerem.

Pachnąca wegańska grochówka

26 kwietnia 2018
Grochówka to zupa znana już w staropolskiej kuchni – sycąca i przyrządzana z łatwo dostępnych składników, przede wszystkim ziemniaków i grochu. Pojawia się wersji jarskiej i z bogatą, mięsną wkładką. Nieodmiennie kojarzy się z kuchnią wojskową oraz treściwym daniem podawanym podczas imprez plenerowych. Z powodzeniem może zastąpić dwudaniowy obiad. Warto często uwzględniać ją w menu, ponieważ groch jest źródłem białka i zapewnia długotrwałe uczucie sytości.

Zapiekane kluski śląskie

26 kwietnia 2018
Kluski śląskie to tradycyjne danie kuchni śląskiej mocno zakorzenione w naszej polskiej kulinarnej tradycji. Inne mniej popularne nazwy klusek śląskich to kluski białe, biołe, guminowe, gumione, kartofelmelklezy i gumiklyjzy. Kluski śląskie podawane są najczęściej jako dodatek do pieczonych dań mięsnych z sosem, doskonale smakują z gulaszem, karczkiem w sosie własnym lub mięsną roladą.