Dzisiaj jest 21 Lipca 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

SPORT RSS

Po medal do Berlina

17 lutego 2023
Olimpiady Specjalne – światowy ruch sportowy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną organizuje w tym roku największą sportową imprezę czterolecia! W Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które 17 czerwca 2023 r. ruszą w Berlinie udział weźmie ponad 7 tysięcy sportowców, reprezentujących 190 delegacji. Nie może wśród nich zabraknąć Polaków – reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska liczyć będzie blisko 100 zawodników i trenerów.

Sport dostępny dla wszystkich

20 stycznia 2023
„Sport bez barier” to inicjatywa, która ma na celu spopularyzować i wspierać aktywność sportową osób z niepełnosprawnościami, przyczyniać się do promocji uprawiania sportu, kultury fizycznej w tej grupie społecznej, niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności.

Trójboiści rywalizowali w Warszawie

28 czerwca 2021
70 sportowców wzięło udział w XII Ogólnopolskim Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych w Warszawie. W ramach zawodów sportowcy Olimpiad Specjalnych Polska rywalizowali w następujących konkurencjach: wyciskanie w leżeniu na ławeczce, martwy ciąg, przysiad, kombinacja dwubój oraz kombinacja trójbój.

Prezydent Konina nagrodził sportowców

31 maja 2021
Nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Konina dla sportowców wręczone. Otrzymało je 57 zawodników z siedmiu klubów, w tym osoby z niepełnosprawnościami, którzy w 2020 roku osiągnęli najlepsze wyniki w sportach drużynowych i indywidualnych.

Znamy logo Igrzysk Zimowych w Kazaniu

12 lutego 2021
Logo na Światowe Igrzyska Zimowe Olimpiad Specjalnych 2022 zostało zaprezentowane podczas wydarzenia na kazańskim Kremlu, gdzie odbyła się jego projekcja na budynku obiektu światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Kazań 2022: Znamy Kadrę Ambasadorów

11 lutego 2021
Do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Kazań 2022 pozostał dokładnie rok. To sportowe święto rozpocznie się w Rosji 22 stycznia 2022 r. Pełny skład Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych poznamy we wrześniu, po oficjalnym sprawdzianie reprezentacji w trzech dyscyplinach olimpijskich. Ale już powołana została Kadra Ambasadorów 2021.

Niepełnosprawni będą walczyć w Kazaniu

25 stycznia 2021
Za rok w rosyjskim Kazaniu rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2022. W siedmiu dyscyplinach weźmie udział ponad 2 tys. sportowców z ponad 100 krajów, którym towarzyszyć będzie 3 tys. wolontariuszy.