Dzisiaj jest 7 Października 2022, Piątek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

SPORT RSS

Trójboiści rywalizowali w Warszawie

28 czerwca 2021
70 sportowców wzięło udział w XII Ogólnopolskim Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych w Warszawie. W ramach zawodów sportowcy Olimpiad Specjalnych Polska rywalizowali w następujących konkurencjach: wyciskanie w leżeniu na ławeczce, martwy ciąg, przysiad, kombinacja dwubój oraz kombinacja trójbój.

Prezydent Konina nagrodził sportowców

31 maja 2021
Nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Konina dla sportowców wręczone. Otrzymało je 57 zawodników z siedmiu klubów, w tym osoby z niepełnosprawnościami, którzy w 2020 roku osiągnęli najlepsze wyniki w sportach drużynowych i indywidualnych.

Znamy logo Igrzysk Zimowych w Kazaniu

12 lutego 2021
Logo na Światowe Igrzyska Zimowe Olimpiad Specjalnych 2022 zostało zaprezentowane podczas wydarzenia na kazańskim Kremlu, gdzie odbyła się jego projekcja na budynku obiektu światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Kazań 2022: Znamy Kadrę Ambasadorów

11 lutego 2021
Do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Kazań 2022 pozostał dokładnie rok. To sportowe święto rozpocznie się w Rosji 22 stycznia 2022 r. Pełny skład Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych poznamy we wrześniu, po oficjalnym sprawdzianie reprezentacji w trzech dyscyplinach olimpijskich. Ale już powołana została Kadra Ambasadorów 2021.

Niepełnosprawni będą walczyć w Kazaniu

25 stycznia 2021
Za rok w rosyjskim Kazaniu rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2022. W siedmiu dyscyplinach weźmie udział ponad 2 tys. sportowców z ponad 100 krajów, którym towarzyszyć będzie 3 tys. wolontariuszy.

Tenisiści rywalizowali w Wiśle

20 października 2020
W Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Dwa złote medale wywalczyła reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra.

Razem ścigamy się z cukrzycą

15 sierpnia 2020
Team Novo Nordisk, zespół zawodowych kolarzy chorych na cukrzycę typu 1, był gwiazdą konferencji zorganizowanej przez ambasadę Królestwa Danii oraz inicjatorów ogólnopolskiej kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” z okazji 77. finału Tour de Pologne.