Dzisiaj jest 2 Lipca 2022, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Prezydent Konina nagrodził sportowców

Dodano: 31 maja 2021

Nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Konina dla sportowców wręczone. Otrzymało je 57 zawodników z siedmiu klubów, w tym osoby z niepełnosprawnościami, którzy w 2020 roku osiągnęli najlepsze wyniki w sportach drużynowych i indywidualnych.

 

Źródło: www.pap-mediaroom.pl 

Ze względu na panujące obostrzenia nie było, jak dotąd, wspólnej gali. Prezydent Piotr Korytkowski i jego zastępca Witold Nowak odwiedzili kluby i podczas spotkań wręczyli zawodnikom nagrody finansowe oraz rzeczowe. Prezydent Korytkowski pogratulował zawodnikom wysokich wyników sportowych. Zapewnił, że Miasto przywiązuje dużą wagę do rozwoju sportu. „Odnawiamy miejską bazę sportową. Staramy się o środki ministerialne na poważną inwestycję – modernizację stadionu przy ul. Dmowskiego. Chcemy wspierać naszych zawodników, stworzyć im naprawdę dobre warunki do uprawiania sportów i cieszyć się z ich sukcesów” – mówił prezydent.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Drużyna Medyka Konin za wywalczenie Wicemistrzostwa Polski Seniorek  w piłce nożnej oraz awansu do finałów  Mistrzostw Polski  Juniorek w piłce nożnej (mecz finałowy nie odbył się z powodu pandemii).
Drużyna Konińskiego Stowarzyszenia Sportowego Mustang za zdobycie tytułu Mistrza Polski w koszykówce na wózkach.                                           
Zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego: Hubert Glasner, Michalina Fic, Sylwia Matuszak, Sebastian Glanc, Kacper Nowinowski, Olaf Stasiak, Michał Szreder, Kamil Sikorski, Hadj Bachir Sofien, Adrian Stanisławski, Natalia Nowiowska, Paweł Silbert, Małgorzata Zawodniak.                        
Zawodnicy Konińskiego Ludowego Towarzystwo Cyklistów: Mateusz Sztrauch, Dawid Pluta, Dawid Kuderczak, Filip Biernacki, Jakub Rutkowski.                                       
Zawodnicy Klubu Bokserskiego Zagłębie: Mateusz Goiński, Wiktoria Kieliszkowska, Natalia Wojdak.                                    
Zawodnik UKS Smecz: Jan Klimkowski.               
Nagrody regulaminowe w postaci nagród rzeczowych otrzymali zawodnicy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne – Konin: Bartłomiej Dubanosow, Dominika Nowak, Filip Guźniczak, Magdalena Stałanowska, Mateusz Chęciński, Marta Janiak, Mikołaj Michalak.

Łącznie na nagrody dla 57 zawodników przeznaczono 42 tysiące złotych. Podstawą do ich przyznania jest ,,Regulamin przyznawania nagród i wyróżnień Prezydenta Miasta Konina za osiągniecie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym oraz za szczególne zasługi dla sportu”. Wnioski zgłoszone przez stowarzyszenia działające w obszarze kultury fizycznej w Koninie oceniała czteroosobowa komisja złożona z radnych i pracowników Urzędu Miejskiego.

Podsumowując działania w obszarze sportu w mieście w 2020 roku warto dodać, że wydatki z budżetu miasta na kulturę fizyczną wyniosły niespełna 16 milionów złotych i były wyższe o 1 milion od tych z roku 2019. Miasto Konin przeznaczyło 2 miliony 800 tysięcy złotych na dotację celową na realizację zadań w ramach „Szkolenia uzdolnionych sportowo w wybranych dyscyplinach sportu”, łącznie 85 tysięcy złotych (małe granty) na „Organizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców Konina” oraz „Organizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami”.

Konin przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Fundacji Zwalcz Nudę i był organizatorem Narodowego Dnia Sportu, w ramach którego zostały zorganizowane otwarte treningi i zajęcia biegowe i rolkarskie, żeglarskie, a także pokazy miejskich klubów sportowych. Podczas imprezy wręczone zostały również nagrody i wyróżnienia dla szkół w ramach Sportowego Podsumowania Roku Szkolnego 2019/2020.    

W prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ogólnopolskiej klasyfikacji sportowej dzieci i młodzieży (wyniki od młodzika do młodzieżowca) konińscy sportowcy zgromadzili łącznie 673,84 punktu i uplasowali się na 36. miejscu w kraju w rankingu obejmującym 855 gmin.Czytaj również