Dzisiaj jest 30 Maja 2024, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

PRACA RSS

Niekorzystne zmiany dla pracowników

27 marca 2018
Rząd szykuje rewolucje w postępowaniach administracyjnych dla osób niepełnosprawnych prowadzących działalność gospodarczą i pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych. Bez analizy skutków i jakiekolwiek uzasadnienia minister nie będzie już brał udziału w procesie wydawania decyzji administracyjnych. Strony postępowań, przy braku klarownych przepisów i w gąszczu interpretacji, stracą możliwość oceny działań Prezesa Zarządu PFRON przez kompetentnych i doświadczonych specjalistów w postępowaniu odwoławczym. Projektodawcy sugerują, że jedynym narzędziem ochrony praw jest droga sądowa zamiast dziś funkcjonującego nadzoru ministra. Nowe rozwiązania, przy braku instrumentów chroniących przed ich negatywnym wpływem w okresie oczekiwania na usunięcie możliwych błędów przyniosą negatywne skutki dla całego obszaru rehabilitacji i aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych.

Jeden krok w przód, jeden krok w tył

22 listopada 2017
Pracodawcy, ale także środowiska osób niepełnosprawnych od bardzo wielu lat zgłaszają wnioski dotyczące konieczności zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Wśród wskazywanych przez pracodawców barier w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych obecnie obowiązujące przepisy prawa zawsze są w czołówce największych ograniczeń. Dlatego pracodawcy zawsze bardzo wnikliwie przyglądają się każdej proponowanej zmianie w tej ważnej dla nich ustawie.

Rewolucyjne zmiany dla pracodawców

31 października 2017
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło projekt[1] zmian ustawowych służących realizacji programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Wraz ze zmianami realnie związanymi z realizacją wspomnianego programu, zaproponowano nowelizację w regulacjach dotyczących zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

Znamy laureatów XII edycji Lodołamaczy

03 października 2017
Udowodniliście państwo, że niepełnosprawność absolutnie nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów tak w życiu społecznym, jak i zawodowym – powiedziała podczas XII Gali Lodołamacze Agata Kornhauser-Duda Małżonka Prezydenta RP i dodała, że tylko taka postawa powoduje, że „możemy mienić się społeczeństwem prawdziwie nowoczesnym”. Uroczystość zorganizowano na Zamku Królewskim w Warszawie.

Lodołamacze 2017

13 czerwca 2017
11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „ Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników Konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”. W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel - przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Niepełnosprawni szansą dla pracodawców

06 czerwca 2017
Rusza wielkopolska kampania informacyjna: Osoby niepełnosprawne – szansą dla pracodawców publicznych i prywatnych w Wielkopolsce. Kampania ma na celu promocję zatrudnienia osób niepełnosprawnych, w tym trzech programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mających na celu wsparcie utworzenia 5000 nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych do 2020 roku.

Bezpośrednie wsparcie dla wszystkich

09 lutego 2017
Oddziały Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zmieniają od pierwszego kwartału 2017 roku sposób działania. Stają się miejscem bezpośredniego wsparcia dla osób niepełnosprawnych, pracodawców i organizacji pozarządowych.