Dzisiaj jest 28 Maja 2023, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

AKTUALNOŚCIRSS

Mniej barier w pogotowiu w Hajnówce

26 maja 2023
Pogotowie Ratunkowe w Hajnówce (województwo podlaskie) ma nową siedzibę. Pomieszczenia biurowe i garaże zostały przeniesione do budynku przy ul. Dowgirda 5, w sąsiedztwie znajduje się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Obiekt jest nowoczesny, funkcjonalny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Żłobek bez barier w Wielichowie

26 maja 2023
W Wielichowie (województwo wielkopolskie) powstanie żłobek. Placówka, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyjmie dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Prace budowlane mają zostać zakończone najpóźniej w 2025 roku.

Biblioteka w Lipowej bardziej dostępna

26 maja 2023
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej (województwo śląskie) zostanie przeniesiona do budynku w którym dawniej mieścił się urząd gminy. Powstanie nowa czytelnia i wypożyczalnia książek. Obiekt ma być nowoczesny i dostępny dla wszystkich. Koszt inwestycji to 1 mln 914 tys. zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Dobre miejsce pracy dla każdego?

26 maja 2023
Jestem kierownikiem restauracji McDonald’s w Nakle. Moja restauracja to różnorodność przez duże „R”. Zatrudniam osoby introwertyczne, ekstrawertyczne, starsze, młodsze, różnej narodowości, a także o różnym stopniu niepełnosprawności. Do każdego muszę znaleźć odpowiednią formę i drogę komunikacji – mówi Mateusz Lizik.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

26 maja 2023
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Mniej barier w SFL w Sokółce

25 maja 2023
Fundacja Sokólski Fundusz Lokalny w Sokółce (województwo podlaskie) ma nową siedzibę. Administracja i biura zostały przeniesione do budynku przy ulicy Grodzieńskiej 1. Obiekt jest nowoczesny, funkcjonalny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Pływalnia bez barier w Odolanowie

25 maja 2023
W Odolanowie (województwo wielkopolskie) powstanie kryta pływalnia. Obiekt ma być nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.