Dzisiaj jest 21 Kwietnia 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

AKTUALNOŚCIRSS

Nauka samodzielności w Mniowie

19 kwietnia 2024
W Mniowie (województwo świętokrzyskie) otwarto mieszkania chronione. Zamieszkają w nich osoby niepełnosprawne, wymagające całodobowej opieki. Placówkę prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas.

Poradnia w Tychach ma nową siedzibę

19 kwietnia 2024
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tychach ma nową siedzibę. Placówka została przeniesiona do budynku przy ul. Edukacji 102. Obiekt jest nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Nowy żłobek w Białymstoku

19 kwietnia 2024
W Białymstoku powstanie nowy żłobek. Placówka, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyjmie dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Koszt inwestycji to ponad 9 mln 768 tys. zł. Prace budowlane mają zostać zakończone w 2026 roku.

Biblioteka w Mirosławcu bez barier

19 kwietnia 2024
Biblioteka Publiczna w Mirosławcu (województwo zachodniopomorskie) odzyska dawny blask. Placówka jeszcze w tym roku stanie się nowoczesna i dostępna dla wszystkich. Na czas remontu księgozbiór przeniesiono na parter budynku Ośrodka Kultury.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

19 kwietnia 2024
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Mniej barier w KRUS w Wieruszowie

18 kwietnia 2024
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie ma nową siedzibę. Placówka została przeniesiona do budynku, który powstał przy ulicy Waryńskiego. Obiekt jest nowoczesny i dostępny dla wszystkich.

Ekopracownia w szkole we Wschowie

18 kwietnia 2024
Nauka ekologii w praktyce. W I Zespole Szkół we Wschowie (województwo lubuskie) otwarto ekopracownię w której uczniowie mogą przeprowadzać doświadczenia przy wykorzystaniu interaktywnych pomocy dydaktycznych.