Dzisiaj jest 7 Października 2022, Piątek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

AKTUALNOŚCIRSS

Stacja Kozy bardziej dostępna

07 października 2022
Na stacji Kozy na linii Bielsko-Biała – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona będzie nowy peron dostosowany do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. To kolejna stacja, na której PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ułatwiają dostęp do kolei. Wartość zadania to ok. 2,5 mln zł finansowane ze środków własnych.

Opieka i rehabilitacja w Szumowie

07 października 2022
W Szumowie (województwo podlaskie) powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Placówka przyjmie osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki i rehabilitacji. Koordynatorem projektu jest miejski samorząd.

Sąd Okręgowy w Rzeszowie bez barier

07 października 2022
Siedziba Sądu Okręgowego w Zamku Lubomirskich w Rzeszowie (województwo podkarpackie) stanie się bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowana zostanie nowoczesna winda. Prace budowlane mają zostać zakończone w przyszłym roku.

Biblioteka w Orzechowie bez barier

07 października 2022
Biblioteka Publiczna w Orzechowie (województwo wielkopolskie) odzyska dawny blask. Placówka stanie się nowoczesna i dostępna dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to ponad 168 tysięcy złotych.

Dobre miejsce pracy dla każdego?

07 października 2022
Jestem kierownikiem restauracji McDonald’s w Nakle. Moja restauracja to różnorodność przez duże „R”. Zatrudniam osoby introwertyczne, ekstrawertyczne, starsze, młodsze, różnej narodowości, a także o różnym stopniu niepełnosprawności. Do każdego muszę znaleźć odpowiednią formę i drogę komunikacji – mówi Mateusz Lizik.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

07 października 2022
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

07 października 2022
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.