Dzisiaj jest 2 Lutego 2023, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

AKTUALNOŚCIRSS

Magistrat w Siedlcach bez barier

02 lutego 2023
Urząd Gminy Siedlce (województwo mazowieckie) stanie się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Interesanci będą mogli korzystać z windy osobowej. Prace budowlane mają zostać zakończone w kwietniu br.

Mniej barier w przychodni w Kolnie

02 lutego 2023
Przychodnia w Kolnie (powiat chełmski) stanie się bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowana zostanie winda osobowa. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków z Rządowego Funduszu Polski Ład.

ZO w Grochowie bardziej dostępny

02 lutego 2023
Zespół Oświatowy w Grochowie Szlacheckim (województwo mazowieckie) zostanie rozbudowany. Powstanie nowa sala gimnastyczna z zapleczem sanitarnym i magazynem. Obiekt ma być nowoczesny, funkcjonalny i dostępny dla wszystkich.

Całodobowa opieka w Sobkowie

02 lutego 2023
W Sobkowie (województwo świętokrzyskie) powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Placówka przyjmie osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki i rehabilitacji. Koordynatorem projektu jest miejski samorząd.

Dobre miejsce pracy dla każdego?

02 lutego 2023
Jestem kierownikiem restauracji McDonald’s w Nakle. Moja restauracja to różnorodność przez duże „R”. Zatrudniam osoby introwertyczne, ekstrawertyczne, starsze, młodsze, różnej narodowości, a także o różnym stopniu niepełnosprawności. Do każdego muszę znaleźć odpowiednią formę i drogę komunikacji – mówi Mateusz Lizik.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

02 lutego 2023
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

02 lutego 2023
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.