Dzisiaj jest 4 Grudnia 2021, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

AKTUALNOŚCIRSS

Od 13 grudnia szczepione będą dzieci

03 grudnia 2021
Szczepienia dzieci w wieku 5-11-latków rozpoczną się 13 grudnia. Do tego dnia do Polski dotrą szczepionki dla tej grupy wiekowej – zaznaczył w Sejmie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zapewnił, że wprowadzone będzie powszechne testowanie Polaków, głównie tych, którzy narażeni są ze względu na wykonywane obowiązki zawodowe.

Spadła wykrywalność raka prostaty

03 grudnia 2021
Ponad 70 proc. mężczyzn zgłasza się do naszej kliniki za namową córek, żon i partnerek. Sami z siebie prędzej zajmą się badaniami profilaktycznymi swojego samochodu niż własnego zdrowia – mówi urolog, dr Stefan W. Czarniecki. Jak podkreśla, wcześnie wykryty rak prostaty – najczęściej występujący wśród mężczyzn typ nowotworu – jest w ponad 90 proc. uleczalny.

Dodatek dla personelu niemedycznego

03 grudnia 2021
Od 1 grudnia 2021 roku zmieniły się zasady przyznawania dodatkowego wynagrodzenia w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19. Wprowadzono specjalne, jednorazowe świadczenie w związku z pracą z tzw. pacjentami covidowymi, które otrzyma personel niemedyczny, w tym pomocniczy.

POL i „Pajacyk” łączą siły, dla dzieci

03 grudnia 2021
Poczucie własnej wartości jest równie ważne jak ciepły posiłek – zauważa to także biznes. MM Kwidzyn sp. z o.o., producent marki papieru POL, wspiera nową formułę popularnego „Pajacyka” Polskiej Akcji Humanitarnej, który oprócz obiadów dotuje także terapię dla swoich podopiecznych. Podejmując codzienne decyzje zakupowe, na przykład wybierając papier do drukarki, można pomóc zadbać o zdrowie psychiczne dzieci.

MCK w Nowym Targu bardziej dostępne

03 grudnia 2021
Zakończyła się modernizacja Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu. Powstały nowe sale do prowadzenia zajęć artystycznych oraz dodatkowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Prace budowlane trwały dwa lata.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

03 grudnia 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

03 grudnia 2021
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.