Dzisiaj jest 28 Września 2023, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

AKTUALNOŚCIRSS

Mniej barier w ZOL w Przemyślu

28 września 2023
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Przemyślu (województwo podkarpackie) zostanie rozbudowany. Placówka otrzymała dofinansowanie na uruchomienie oddziału rehabilitacyjnego. Obiekt ma być nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł.

Pływalnia w Nowym Sączu bez barier

28 września 2023
Kryta pływalnia w Nowym Sączu (województwo małopolskie) zostanie odnowiona i zmodernizowana. Po remoncie, obiekt stanie się nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla wszystkich. Prace budowlane mają zostać zakończone w tym roku.

Szkoła w Sowach bardziej nowoczesna

28 września 2023
Szkoła Podstawowa w Sowach (województwo wielkopolskie) odzyskała dawny blask. W budynku wymieniono okna i drzwi, oraz zamontowano nowe instalacje – elektryczną i fotowoltaiczną. Obiekt jest estetyczny, funkcjonalny i dostępny dla wszystkich.

Pierwszy telefon komórkowy ma 50 lat

28 września 2023
50 lat temu, inżynier Motoroli, Martin Cooper, wykonał pierwszą na świecie rozmowę telefoniczną. Stał na rogu Szóstej Alei w Nowym Jorku z dużym aparatem w dłoni, za pomocą którego zadzwonił do swojego kolegi z konkurencyjnej firmy Bell Laboratories. W ten sposób Motorola stała się pionierem urządzenia, które zapoczątkowało komunikację głosową milionom osób na całym świecie.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

28 września 2023
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Dobre miejsce pracy dla każdego?

28 września 2023
Jestem kierownikiem restauracji McDonald’s w Nakle. Moja restauracja to różnorodność przez duże „R”. Zatrudniam osoby introwertyczne, ekstrawertyczne, starsze, młodsze, różnej narodowości, a także o różnym stopniu niepełnosprawności. Do każdego muszę znaleźć odpowiednią formę i drogę komunikacji – mówi Mateusz Lizik.

Sąd w Szczecinie bardziej dostępny

27 września 2023
Sąd Apelacyjny w Szczecinie (województwo zachodniopomorskie) zostanie rozbudowany. Budynek przy ulicy Mickiewicza ma być nowoczesny i dostępny dla wszystkich. Koszt inwestycji to 35 mln zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z budżetu państwa.