Dzisiaj jest 21 Lipca 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

REPORTER 24RSS

Integracja przez piosenkę w Kodniu

15 sierpnia 2022
Ponad 25 zespołów zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i instrumentalne podczas XV Nadbużańskiego Integracyjnego Festiwalu Muzycznego w Kodniu (województwo lubelskie). Środki na organizację imprezy przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Piosenka bez barier w Podolanach

17 czerwca 2022
Znamy laureatów XIX Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. W kategorii zbiorowej I Nagroda Statuetki Podolańskiej trafiła do Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Środki finansowe na organizację imprezy przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jubileuszowy festiwal w Bochni

16 czerwca 2022
Znamy laureatów 15. edycji festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”. Nagrody wręczono w trzech kategoriach: Integracyjny duet muzyczny, zespół, osobowość. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

New Books from Poland

03 stycznia 2022
Rozpoczęła się kolejna edycja kampanii „New Books from Poland”. Polską literaturę promują za granicą spoty nawiązujące do wydanych w tym roku w USA, Niemczech, Francji i Izraelu przekładów książek Elżbiety Cherezińskiej, Jakuba Małeckiego, Wiesława Myśliwskiego oraz Andrzeja Sapkowskiego.

Pobiegli po zdrowie po raz 14.

17 września 2021
Po raz czternasty Polacy – i nie tylko – pobiegli w geście solidarności z pacjentami onkologicznymi i ich rodzinami. Wszystko to za sprawą wydarzenia, które Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma organizuje od 14 lat, czyli „Onkobieg – Razem po zdrowie!”.

Kurtyna 2020 bez barier online

25 listopada 2020
Ruszyła 5. edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna 2020. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku. W tym roku impreza odbywa się online.

Festiwal bez barier w Bochni

17 lipca 2020
W czwartek, 8 października 2020 roku odbędzie się Gala Laureatów 13. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca. Finałowy koncert poprzedzą warsztaty, które poprowadzą m.in. Alicja Węgorzewska, Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Wojciech Cugowski i Maurycy Polaski.