Dzisiaj jest 21 Maja 2022, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

NAUKA I MEDYCYNARSS

Pomoże w leczeniu trudnych ran

20 maja 2022
Naukowcy z trzech trójmiejskich uczelni opracowali nową metodę wprowadzania do organizmu białek poprawiających gojenie się ran. Ma pomagać osobom z cukrzycą, otyłością i innym pacjentom z ranami, które nie chcą się goić.

Więcej dla zdrowia na Dolnym Śląsku

19 maja 2022
Porozumienie na rzecz współpracy w ochronie zdrowia na terenie Dolnego Śląska podpisał samorząd województwa z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W jego ramach określono najważniejsze inwestycje i projekty do realizacji w najbliższych latach.

Epigenetycy spotkają się w Szczecinie

18 maja 2022
W dniach od 8 do 10 czerwca br. do Szczecina zjedzie światowa czołówka naukowców prowadzących badania epigenetyczne. To będzie najważniejsze na świecie wydarzenie tego roku w epigenetyce mówi pomysłodawca i organizator konferencji . „Clinical Epigenetics International Conference” dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz.

Aż 150 mln zł na badania naukowe

17 maja 2022
31 maja Agencja Badań Medycznych ogłosi konkurs na opracowanie nowych leków generycznych i biopodobnych. Do naukowców trafi 150 mln zł. Wsparcie rynku leków przez ABM ma przyczynić się do uniezależnienia Polski od zagranicznych producentów i dostawców.

Zapalenie zatok przynosowych

16 maja 2022
Jedną z najczęstszych chorób na świecie jest przewlekle zapalenie zatok przynosowych – twierdzi prof. Piotr Kuna z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Choroba ta sprzyja powstawaniu trudnych do leczenia polipów nosa.

Koń i proces leczenia depresji

13 maja 2022
Poziom oksytocyny w organizmie człowieka można podnieść poprzez regularne przebywanie w towarzystwie konia i wspólne „uczenie się”, czyli kształtowanie umiejętności komunikacyjnych i społecznych. Terapię depresji metodą Horse Assisted Education (HAE) bada doktorantka z Uniwersytetu Łódzkiego.

Międzywydziałowe Centrum Dydaktyki

12 maja 2022
Międzywydziałowe Centrum Dydaktyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego otwarto oficjalnie w środę. Jednostka ma służyć przede wszystkim studentom i kadrze akademickiej na kierunku farmacja.