Dzisiaj jest 21 Kwietnia 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

NAUKA I MEDYCYNARSS

Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka

19 kwietnia 2024
W Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Prostaty w Warszawie realizowany będzie bezpłatny program skoordynowanej opieki nad pacjentem z rakiem gruczołu krokowego. „Jest to choroba szczególna, stąd tak ważne jest, by pacjenci mieli zapewniony odpowiedni komfort diagnostyki i leczenia” – powiedział dyrektor placówki, gen. prof. Grzegorz Gielerak.

Kleszcze są groźne przez cały rok

18 kwietnia 2024
Ciepłe zimy sprawiają, że kleszcze mogą zagrażać praktycznie cały rok. Warto wiedzieć, jak się przed nimi zabezpieczać, bo następstwa chorób, które przenoszą, mogą być bardzo poważne – twierdzą eksperci.

Mak wspiera leczenie otyłości

17 kwietnia 2024
Częściowo odtłuszczone nasiona maku spożywane w ilości ok. 5,5 łyżki dziennie mogą korzystnie zmieniać metabolizm lipidów i wspomagać leczenie otyłości oraz jej powikłań – wynika z badań.

Terapia śmiechem pomaga w leczeniu

16 kwietnia 2024
Śmiech obniża ciśnienie krwi i ryzyko zawałów, a terapia śmiechem może pomóc w redukcji przewlekłego bólu. Nawet wymuszony ma dobroczynne działanie, ponieważ organizm nie wyczuwa różnicy między śmiechem sztucznym i naturalnym – mówi ekspertka Agata Bednarek z Fundacji Dr Clown.

Szpiczak to podstępna choroba

15 kwietnia 2024
Szpiczaka nie da się wyleczyć, ale da się go kontrolować – powiedział PAP prof. dr hab. Krzysztof Giannopoulos, ekspert z dziedziny hematologii klinicznej i doświadczalnej. Dodał, że zapewne jeszcze w tym roku dostępna będzie w Polsce nowa forma leczenia.

Trzy kliniki Wydziału Medycznego KUL

12 kwietnia 2024
W szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie zostaną utworzone trzy oddziały kliniczne Wydziału Medycznego KUL – wynika z listu intencyjnego, który podpisali rektor uczelni oraz marszałek województwa lubelskiego.

Lepiej zrozumieć neuroróżnorodność

11 kwietnia 2024
Polski zespół badawczy z IDEAS NCBR wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do analizy wypowiedzi osób ze spektrum autyzmu. Naukowcy liczą, że dzięki temu wypracują narzędzia do poprawy jakości życia osób neuroróżnorodnych oraz ich skuteczniejszej integracji społecznej.