Dzisiaj jest 12 Czerwca 2024, Środa, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

REHABILITACJA RSS

Dofinansowanie do wózka inwalidzkiego

02 kwietnia 2015
Zainteresowani uzyskaniem pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym mogą uzyskać wsparcie ze środków publicznych za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia (na podstawie zlecenia na zaopatrzenie w wyrób medyczny). Zadanie jest realizowane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych na zlecenie (Dz. U. poz. 1565). Możliwość dofinansowania ze środków NFZ zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym istnieje w ramach pozycji „wózek inwalidzki specjalny”, o którym mowa w załączniku do ww. rozporządzenia.

GyroNeck pomoże w rehabilitacji pacjentów

18 lutego 2015
Nowatorskie urządzenie do badania dysfunkcji odcinka szyjnego kręgosłupa opracował zespół naukowców z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. GyroNeck w połączeniu ze specjalistycznym oprogramowaniem ma uprościć proces rehabilitacji pacjentów.

CRS zostanie otwarte w 2015 r.

15 października 2014
Od następnego semestru studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach będą korzystali z hali sportowej i zaplecza dydaktycznego, wznoszonego obecnie Centrum Rehabilitacji i Sportu. Inwestycja o wartości ok. 11 mln zł będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

WUM będzie miał centrum sportowe

03 września 2014
Na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powstaje nowoczesny ośrodek sportowo-rehabilitacyjny. Studenci będą mogli z niego korzystać od listopada 2015 roku.

Ruszyła budowa UCRiS w Kielcach

26 czerwca 2014
Nowoczesna hala sportowa i zaplecze naukowo-dydaktyczne dla kierunku fizjoterapia będą funkcjonowały w budowanym Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. We wtorek, 24 czerwca 2014 r. uroczyście rozpoczęto inwestycję.

Wykorzystają Alpaki do rehabilitacji dzieci

17 czerwca 2014
Alpaki, zwierzęta wielbłądowate, będą wykorzystywane do rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych w Centrum Zooterapii przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Od ponad roku uczelnia jako jedyna w Polsce prowadzi hodowlę tych zwierząt.

Wielofunkcyjny wózek inwalidzki

2 maja 2014
Prototyp wózka inwalidzkiego, który umożliwia m.in. jazdę w pozycji stojącej i pokonywanie np. wysokich krawężników, powstał w Akademickim Związku Motorowym na Uniwersytecie Zielonogórskim. Konstruktorem i wykonawcą jest opiekun związku Zdzisław Wałęga.