Dzisiaj jest 2 Lipca 2022, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Znamy logo Igrzysk Zimowych w Kazaniu

Dodano: 12 lutego 2021

Logo na Światowe Igrzyska Zimowe Olimpiad Specjalnych 2022 zostało zaprezentowane podczas wydarzenia na kazańskim Kremlu, gdzie odbyła się jego projekcja na budynku obiektu światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

 

Źródło: www.pap-mediaroom.pl

Logo charakteryzuje się bogatą symboliką i powstało w ramach konkursu dla projektantów z całej Rosji. Identyfikacja wizualna opiera się na zwycięskiej koncepcji Artiemija Lebiediewa, w której Zilant – legendarny smok i symbol miasta Kazań – obejmuje stylizowany kwiat tulipana charakterystyczny dla regionu Tatarstanu i jednocześnie obrazuje rzekę Wołgę. Widok Zilanta obejmującego logo symbolizuje przyjaźń, gościnność i radość.

W środku logo widać pięć latających wokół okręgu postaci, które oznaczają globalny ruch Olimpiad Specjalnych. Postaci otacza Wołga, największa rzeka w Europie, nad której brzegami leży Kazań. Legendarny smok Zilant otacza logo, chroniąc i witając wszystkich uczestników i gości Igrzysk.

„Uważamy, że to kolorowe logo i maskotka przyciągną wzrok każdego” – powiedziała Olga Slutsker, prezes Rosyjskich Olimpiad Specjalnych. I dodała: „Zwraca ono uwagę na cel Rosyjskich Olimpiad Specjalnych – promowanie włączenia społecznego, sprawiedliwości i równych szans dla każdego niezależnie od możliwości”.

„Jesteśmy bardzo dumni, że symbole Kazania stały się oficjalną maskotką Igrzysk” – powiedział Władimir Leonow, minister sportu Tatarstanu. „Zilant jest wyjątkowym smokiem. Jest przyjazny i swobodny oraz dodaje blasku, charakteru i różnorodności Światowym Igrzyskom Zimowych Olimpiad Specjalnych”.

Wydarzenie relacjonowane na żywo obejmowało projekcję logo na kazańskim Kremlu podczas koncertu z udziałem śpiewaczki mezzosopranowej Lizy Nowikowej i rosyjsko-ukraińskiego kompozytora Igora Krutoja. Liza (Elizawieta) Nowikowa jest osobą niepełnosprawną intelektualnie i prowadzi kanał na YouTube, na którym zgromadziła grono fanów, w tym wiele profesjonalnych śpiewaczek i śpiewaków operowych. Nowikowa regularnie koncertuje w swoim rodzinnym mieście Petersburg. Liza wykonała kompozycję z włoskiej opery Ulisse, która opowiada o skupieniu się na drodze, a nie na celu. Igor Krutoj jest ukraińsko-rosyjskim kompozytorem, wykonawcą, producentem i propagatorem muzyki. Krutoj organizuje konkurs New Wave dla młodych wykonawców muzyki popularnej.

Światowe Igrzyska Zimowe Olimpiad Specjalnych 2022 w Kazaniu rozpoczynają się 22 stycznia 2022 r. i weźmie w nich udział ponad 2 tys. sportowców z ponad 100 krajów, którym towarzyszyć będzie 3 tys. wolontariuszy. Kazań uchodzi za stolicę sportową Rosji i posiada obiekty sportowe, infrastrukturę i bazę wolontariuszy odpowiednią do organizacji zawodów na światowym poziomie.

Podczas Światowych Igrzysk Zimowych Olimpiad Specjalnych 2022 w Kazaniu zawodnicy Olimpiad Specjalnych i zrzeszeni partnerzy będą mieli okazję rywalizować w siedmiu dyscyplinach sportowych: narciarstwie alpejskim, snowboardzie, unihokeju, biegach narciarskich, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim i chodzeniu na rakietach śnieżnych.Czytaj również