Dzisiaj jest 21 Kwietnia 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

WiadomościRSS

Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka

19 kwietnia 2024
W Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Prostaty w Warszawie realizowany będzie bezpłatny program skoordynowanej opieki nad pacjentem z rakiem gruczołu krokowego. „Jest to choroba szczególna, stąd tak ważne jest, by pacjenci mieli zapewniony odpowiedni komfort diagnostyki i leczenia” – powiedział dyrektor placówki, gen. prof. Grzegorz Gielerak.

Nauka samodzielności w Mniowie

19 kwietnia 2024
W Mniowie (województwo świętokrzyskie) otwarto mieszkania chronione. Zamieszkają w nich osoby niepełnosprawne, wymagające całodobowej opieki. Placówkę prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas.

Poradnia w Tychach ma nową siedzibę

19 kwietnia 2024
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tychach ma nową siedzibę. Placówka została przeniesiona do budynku przy ul. Edukacji 102. Obiekt jest nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Nowy żłobek w Białymstoku

19 kwietnia 2024
W Białymstoku powstanie nowy żłobek. Placówka, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyjmie dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Koszt inwestycji to ponad 9 mln 768 tys. zł. Prace budowlane mają zostać zakończone w 2026 roku.

Biblioteka w Mirosławcu bez barier

19 kwietnia 2024
Biblioteka Publiczna w Mirosławcu (województwo zachodniopomorskie) odzyska dawny blask. Placówka jeszcze w tym roku stanie się nowoczesna i dostępna dla wszystkich. Na czas remontu księgozbiór przeniesiono na parter budynku Ośrodka Kultury.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

19 kwietnia 2024
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Kleszcze są groźne przez cały rok

18 kwietnia 2024
Ciepłe zimy sprawiają, że kleszcze mogą zagrażać praktycznie cały rok. Warto wiedzieć, jak się przed nimi zabezpieczać, bo następstwa chorób, które przenoszą, mogą być bardzo poważne – twierdzą eksperci.