Dzisiaj jest 12 Czerwca 2024, Środa, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Znajdź swoją wymarzoną pracę

Dodano: 02 lutego 2015

Polska jest jednym z wielu krajów na świecie, w którym osoby niepełnosprawne mają trudności ze znalezieniem pracy. Największy stopień bezrobocia wśród osób z niepełnosprawnościami utrzymuje się w małych miejscowościach i na obszarach wiejskich. Jest ciężko, ale nie można się poddawać. Trzeba szukać, konsekwentnie dążyć do osiągnięcia celu.

 

Poszukiwanie wymarzonej pracy należy rozpocząć od prasy lokalnej. Nawet jeśli w gazetach nie ma ogłoszeń bezpośrednio adresowanych do osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności – nie zniechęcaj się! Jeżeli jakaś oferta Cię zainteresowała, a ty czujesz się na siłach podjąć wyzwanie – zadzwoń, wyślij swoje CV! Nikt nie jest jasnowidzem, ale być może ta praca jest właśnie dla Ciebie.

Kolejny etap – to internet. Przeglądając ogłoszenia publikowane na portalach z ofertami pracy skup się przede wszystkim na tych, które odpowiadają twoim kompetencjom i oczekiwaniom. Jeżeli znajdziesz kilka ofert – spisz wszystkie… i aplikuj.

Jeżeli jesteś cierpliwy, masz dużo wolnego czasu – udaj się raz w tygodniu z wizytą do urzędu pracy. Ofert wywieszonych na tablicach jest często niewiele, albo najczęściej nie są adresowane do osób z niepełnosprawnościami, ale życie jest nieprzewidywalne – być może to będzie twój szczęśliwy dzień.

Czas na ostatnią wskazówkę. W Polsce działa wiele instytucji służących pomocą osobom niepełnosprawnym w zakresie poszukiwania pracy. Domyślamy się, że niekoniecznie dobrze oceniasz ich działalność, ale mimo wszystko warto czasami nawiązać z nimi kontakt. Pracodawcy, którzy poszukują kompetentnych pracowników z orzeczonym stopniem niepełnosprawności często podejmują współpracę z takimi organizacjami.  

Powodzenia! Czytaj również