Dzisiaj jest 30 Maja 2024, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Singiel wbrew stereotypom

Dodano: 12 marca 2019

Sami, Pilár i 032 – reprezentanci tych zespołów połączyli siły, by nagrać „hymn” koncertu „Góry, lasy i gitary”. Można go będzie wysłuchać już w najbliższy piątek, w Katowicach. – Nasz singiel jest mieszkanką poezji śpiewanej, folk rocka i dobrej zabawy. I taki właśnie będzie cały koncert – zapowiada Anita Sajnóg, wokalistka.

 

15 marca na sali koncertowej przy pl. Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach wystąpią: Drzewo a Gada, Sami, 032, Pilár, Beltaine i niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki poetyckiej – Wolna Grupa Bukowina. Zagrają oni „wbrew stereotypom”: wbrew stereotypowi o Górnym Śląsku „brudnym”, „czarnym”, „przemysłowym”, wbrew stereotypowi o niepełnosprawności w twórczości, czy wreszcie – wbrew stereotypowi zamykania się (artysty i słuchacza) na dany gatunek muzyczny. Imprezę poprowadzi artysta malarz, muzyk, współzałożyciel i były frontman grupy Beltaine, Grzegorz Chudy.

  

Organizatorami wydarzenia są: Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach oraz Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret wspierające twórczość osób z niepełnosprawnością. To właśnie dzięki działalności tego stowarzyszenia światło dzienne ujrzał singiel pt. „Góry, lasy i gitary”. Nagrali go: Michał Laksa (gitara basowa – współzałożyciel Samych i 032), Bartosz Bialik (klawisze, gitara elektryczna, harmonijka ustna, głos – lider grupy 032), Sylwester „Gilwa” Kuchta (perkusja – zespół Sami) i Kajetan Balcer (wokal wtórujący – również Sami). Za wokal wiodący w piosence odpowiada Anita Sajnóg – liderka formacji Pilár. Jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi koncertu: Anita to niezwykle silna kobieta – jest przykładem na to, że ciężka choroba nie musi przekreślać pasji i zawodowych aktywności. Artystka z odwagą i determinacją stawia czoła przeciwnościom losu, z pełną sprawnością robiąc to, co kocha.

Za realizację klipu do koncertowego „hymnu” odpowiada Radosław Bereś z grupy filmowej Ace of Art. Wideo jest jednocześnie dokumentacją prac nad powstawaniem piosenki.

Więcej informacji o promowanej przez górnośląskie środowisko artystyczne inicjatywie znaleźć można m.in. na stronie wydarzenia na Facebooku.

UWAGA! KONKURS! 

Dla czytelników portalu Niewidzialni.eu, którzy chcieliby wybrać się na to wydarzenie,  mamy jedno podwójne zaproszenie. Wejściówki otrzyma osoba, która udzieli prawidłowej odpowiedzi na pytanie: „W którym roku rozpoczęła działalność Wolna Grupa Bukowina?”. Prawidłowe odpowiedzi prosimy wysyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego (zakładka KONTAKT) dzisiaj (12 marca), do północy.Czytaj również