Dzisiaj jest 21 Lipca 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Radio Niewidzialni FM ma 10 lat!

Dodano: 01 lutego 2021

Nasza przygoda z dźwiękami rozpoczęła się od uruchomienia skromnej platformy multimedialnej w serwisie You Tube. Wykorzystaliśmy jej potencjał do publikowania krótkich rozmów z osobami niepełnosprawnymi, które rozpoczynały i kończyły proste jingle nagrywane z udziałem jednego lektora. Dzisiaj jesteśmy profesjonalną, nieustająco rozwijającą się stacją radiową, która jakością nadawanych programów może śmiało konkurować z innymi nadawcami. Radio Niewidzialni FM – to marka tworzona z pasją! Od 10 lat…

 

„Co nas wyróżnia na tle innych internetowych stacji radiowych? Pakiet jingli w znakomitych aranżacjach, z cenionymi wokalami w branży muzycznej, a także najlepsze głosy lektorskie w Polsce. Przez wszystkich znane i uwielbiane. To właśnie one tworzą magię „niewidzialnych”! – mówi Bartosz Szpurek, redaktor naczelny radia Niewidzialni FM.  

Radio Niewidzialni FM powstało w roku 2011. Na początku jego działalność opierała się na publikowaniu krótkich rozmów z osobami niepełnosprawnymi w serwisie You Tube. Później zostało przekształcone w stację internetową, która sukcesywnie rozbudowywała swoją ofertę programową oraz zyskiwała nowych słuchaczy, lektorów i partnerów.

„Wystartowaliśmy 8 kwietnia 2012 roku. Pierwszy program z bardzo prostą oprawą został wyemitowany o godz. 12.00. Przez rok graliśmy tylko muzykę z jinglami nagranymi z udziałem jednego lektora. Następnie powstała stała ramówka podzielona na trzy pasma: poranne, popołudniowe i wieczorne. Obecnie nadajemy 25 audycji tematycznych oraz rozwijamy na stronie internetowej działy z podcastami” – tłumaczy Bartosz Szpurek.

Radio Niewidzialni FM nadaje muzykę objętą licencją Creative Commons / Free Art License. Serwuje pop, rock, funk, electro, folk, country, blues i jazz. Ramówkę stacji tworzą stałe, od 10 lat rozwijane formaty muzyczne, publicystyczne: Gość Radia Niewidzialni FM, Rozmowa Radia Niewidzialni FM, Raport: O tym się mówi, Przystanek Niewidzialni, oraz sportowe i motoryzacyjne.

Głosu do emitowanych na antenie spotów, jingli i magazynów informacyjnych użyczają najlepsi lektorzy w Polsce. Nagrywają dla nas m.in.: Tomasz Knapik, Agnieszka Czekańska, Krzysztof Gadacz, Justyna Gardzińska, Łukasz Nowicki, Jacek Brzostyński, Maciej Gudowski, Janusz Szydłowski, Stanisław Olejniczak, Michał Hącia, Paweł Bukrewicz, Radosław Popłonikowski, Janusz German, Andrzej Ferenc, Grzegorz Pawlak, Jarek Łukomski i Robert Michalak.Czytaj również