Dzisiaj jest 12 Czerwca 2024, Środa, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Maciej Krężel chorążym reprezentacji paraolimpijskiej

Dodano: 07 marca 2014

Dziś o godzinie 20.14 czasu rosyjskiego rozpocznie się Ceremonia Otwarcia XI Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi. Zaszczytna rola chorążego przypadnie Maciejowi Krężelowi, niedowidzącemu alpejczykowi startującemu z przewodniczką Anną Ogarzyńską. Dla obojga to już drugie igrzyska.

 

Informacja prasowa

- Niesienie chorągwi  Polski w czasie Ceremonii Otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi jest dla mnie ogromnym zaszczytem, to doświadczenie, które nie każdemu sportowcowi jest dane przeżyć – mówi Maciej Krężel. - Dla każdego sportowca cenniejsze jest tylko zdobycie medalu olimpijskiego czy paraolimpijskiego. Mam nadzieję, że polska chorągiew przyniesie mi szczęście w rywalizacji. 

Polska reprezentacja jest w Soczi już od poniedziałku. Narciarze alpejscy mieszkają w wiosce górskiej Alpine Skiing Village, zaś narciarze klasyczni (w przypadku Polaków to również biathloniści) w Nordic Ski Housing. Mieszkają oddzielnie, ale obie grupy łączy wspólne narzekanie na śnieg.

- Jest bardzo ciepło, śnieg jest mokry, jest bardzo miękko i robią się dziury – podkreśla Andrzej Szczęsny, który już po raz trzeci startuje na igrzyskach. - To jest bardzo niebezpieczne. Łatwo o kontuzje, upadek i jeśli taka pogoda się utrzyma, to te zawody będą jak loteria. Wszystko się może zdarzyć.

Poza śniegiem i napiętą sytuacją polityczną zawodnicy nie mają się o co martwić. Wszyscy są bardzo zadowoleni z warunków panujących w wiosce, a zwłaszcza ze stołówki.

- Jest bardzo duży wybór – przyznaje Michał Klos. - Siłownia dobrze wyposażona, są salony gry i jest co robić w wolnym czasie. Mnóstwo wolontariuszy, wszyscy otwarci, chętni do pomocy i do uczenia języka rosyjskiego.

Jak dodaje Szczęsny atmosfera w team’ie jest bardzo dobra, a to sprzyja koncentracji przed startami. Biathloniści rozpoczynają rywalizacje już w sobotę 8 marca, alpejczycy w niedzielę 9 marca.Czytaj również