Dzisiaj jest 12 Czerwca 2024, Środa, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Soczi 2014: Maciej Krężel będzie walczył o medal!

Dodano: 12 marca 2014

Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską zajmują 3 miejsce po slalomie, który był częścią superkombinacji rozegranej we wtorek w grupie niewidomych i niedowidzących. Odwołany z powodu złej pogody supergigant rozegrany zostanie w piątek, 14 marca.

 

Informacja prasowa

-  Będę walczył o medal – powiedział na gorąco po przyjeździe na metę Maciej Krężel. – Zrobimy wszystko, żeby w supergigancie poszło nam jak najlepiej. Teraz czuję ogromną presję i nie podoba mi się, że na ten start będę musiał czekać dwa dni. A w czwartek musimy jeszcze pojechać slalom. 

W przypadku zawodników niewidomych i niedowidzących ogromną rolę pełni przewodnik lub przewodniczka. W przypadku naszych zawodników jeżdżących razem od 6 lat można mówić o doskonałym porozumieniu. Przed obojgiem supergigant. Czasy przejazdu w obu biegach zostaną dodane. Dobra wiadomość jest taka, że nasi reprezentanci mają blisko sekundę przewagi nad znajdującymi się na 4 miejscu Słowakami.

- Super! Jestem szczęśliwa – mówi Ogarzyńska. – Warunki były bardzo trudne zwłaszcza dla zawodników niedowidzących. Padał deszcz, była duża mgła, mam nadzieję, że w piątek będą lepsze. Slalom jest naszą mocniejszą konkurencją, także czeka nas jeszcze walka w supergigancie. Wielu faworytów nie ukończyło slalomu i to stawia nas w lepszej pozycji.

Faktycznie z powodu złych warunków na stoku z trasy wypadło 6 zawodników. Niestety ten pech spotkał także startującego na stojąco Andrzeja Szczęsnego. Na ostatniej prostej przy bardzo dobrym czasie Szczęsny wpadł w dziurę, nie utrzymał równowagi i wypadł z trasy.

Superkombinacja to stosunkowo młoda konkurencja, która weszła do programu igrzysk paraolimpijskich w 2010 roku, czyli w Vancouver. Zawodnicy startują w supergigancie i w slalomie. Wyniki są do siebie dodawane i wygrywa najlepszy.  Czytaj również