Dzisiaj jest 21 Lipca 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Rozpocznij studia na wymarzonej uczelni!

Dodano: 27 lutego 2015

Planujesz rozpocząć studia licencjackie, magisterskie lub podyplomowe? Zanim to zrobisz – skorzystaj z wskazówek, które pomogą w wybraniu uczelni w pełni dostosowanej do Twoich potrzeb.

 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji – sprawdź jaki wariant będzie dla Ciebie najkorzystniejszy: studia stacjonarne czy niestacjonarne. Porównaj koszty, zorientuj się czy otrzymasz stypendium, dofinansowanie do wyżywienia i zakwaterowania.

Wybierz uczelnię w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb: upewnij się czy w budynku są pochylnie dla osób poruszających się na wózku, dostosowane toalety i windy. Sprawdź czy na zewnątrz jest podjazd. Jeżeli będziesz dojeżdżać na wykłady samochodem – zbadaj w jakiej odległości od szkoły jest parking. 

Przed rozpoczęciem roku akademickiego: ustal czy w budynku, w którym mieści się uczelnia nie ma barier architektonicznych. Jeżeli takowe występują – upewnij się, czy będziesz mógł / mogła liczyć na pomoc asystenta.    

Jeżeli masz wątpliwości – zasięgnij konsultacji w dziekanacie lub Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych. Takie biura zostały powołane m.in. na: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej, Łódzkiej, Śląskiej i Krakowskiej.   Czytaj również