Dzisiaj jest 21 Lipca 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Żłobki przyjmą niepełnosprawnych

Dodano: 17 lipca 2015

Miasto Gdańsk podpisało umowę z wykonawcą dwóch nowych żłobków, które powstaną przy ul. Rogalińskiej i ul. Olsztyńskiej. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Źródło: www.gdansk.pl

Każdy z dwóch żłobków będzie miał ok. 96 nowych miejsc i wzorowany będzie na żłobku „Dzwoneczek”, który powstał w 2014 roku przy ul. Królewskie Wzgórze. Żłobek ma być przystosowany dla dzieci niepełnosprawnych bądź wymagających szczególnej opieki. Ma się w nim znaleźć miejsce dla 3 grup dziecięcych. Każda ma mieć do dyspozycji bawialnię, sypialnię, szatnię oraz  sanitariaty. Na zewnątrz budynków mają powstać: place zabaw, parkingi, zieleń i infrastruktura towarzysząca.

Nowo wybudowane placówki zostaną włączone do Gdańskiego Zespołu Żłobków, który aktualnie dysponuje 800-miejscami w 10 filiach. Roczny budżet Gdańskiego Zespołu Żłobków to ponad 12,3 mln zł, a koszt utrzymania jednego miejsca dla dziecka w gdańskich żłobkach to ok. 1200 zł (przy czym rodzice wnoszą opłatę 378 zł).

Gdański Zespół Żłobków, w skład którego wchodzi 10 wyspecjalizowanych placówek, oferuje fachową opiekę dla dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat, w warunkach zbliżonych do warunków domowych.Czytaj również