Dzisiaj jest 21 Lipca 2024, Niedziela, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

POPON aktywizuje niepełnosprawnych

Dodano: 29 listopada 2016

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych organizuje Giełdę Pracy Dla Osób Niepełnosprawnych. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na problem prawa do pracy oraz stereotypy i mity nie pozwalające odpowiednio podejść zarówno do osób niepełnosprawnych, jak i do zatrudniania pracowników z niepełnosprawnościami.

 

Praca to nie tylko wynagrodzenie ale również rytm życia, to jednocześnie miejsce spotkań z innymi ludźmi. Brak pracy lub jej utrata stanowi duże niebezpieczeństwo dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Nie tylko brak dochodu, ale brak tego wszystkiego co łączy się z  pracą  może  spowodować  to  co  naukowo  nazywamy  wykluczeniem  społecznym. Praca jest dla osoby niepełnosprawnej drogą do rehabilitacji społecznej i zawodowej, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych POPON organizuje Giełdę Pracy dla Osób Niepełnosprawnych.

Giełda Pracy Dla Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w czwartek, 1 grudnia w Mazowieckim Instytucie Kultury (Warszawa, ul. Elektoralna 12, sala widowiskowa) w godz. od 10.00 do 13.00. Podczas Giełdy Pracy zaprezentują się firmy, które posiadają oferty pracy skierowane do osób z niepełnosprawnościami. Można będzie również skorzystać z porad doradców Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Pracy.Czytaj również